AndroidZdrowie i aktywnośćDieta i zdrowe odżywianieMyFitnessPal
MyFitnessPal ikona

MyFitnessPal

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

MyFitnessPal to rozbudowany kalkulator kalorii, który pozwala na dokładne monitorowanie sposobu odżywiania, a także regulację diety. Dzięki aplikacji użytkownik może łatwiej zapanować nad procesem odchudzania się, lub nabierania wagi. Pozna lepiej produkty które spożywa, a także wyreguluje i poprawi nawyki żywieniowe.

Podstawowe informacje wprowadzamy na etapie tworzenia nowego konta. Wtedy to podajemy, ile obecnie ważymy i jaki jest nasz wzrost, a także ile chcemy schudnąć. Aplikacja pozwala na wybranie wagi, jaką chcemy utracić w ciągu każdego tygodnia (np. 0,5 kg). Na podstawie wszystkich tych informacji, a także naszej aktywności fizycznej wyznacza docelowy dzienny bilans kalorii. Następnie przechodzimy do etapu zapisywania danych o posiłkach, jakie spożywamy. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie informacji o produktach w bazie jaką posiada, a nawet skanowanie ich przy pomocy kodów kreskowych.

Baza zawiera informacje nie tylko o kaloriach, ale również tłuszczach, ilości sodu i potasu, białku, witaminach A i C, wapniu i żelazie. Możliwe jest zarówno wybieranie gotowych produktów, jak i pełnych posiłków. Aplikacja obsługuje również potrawy, które przyrządzamy samodzielnie, co będzie zaletą dla osób, które eksperymentują w kuchni. Oprócz jedzenia MyFitnessPal pamięta również o wodzie, jest nam w stanie także przypominać o konieczności zapisywania informacji o posiłkach. Jeżeli w wolnym czasie ćwiczymy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać informacje o treningach – te wpływają istotne na nasz bilans kaloryczny.

MyFitnessPal może posłużyć nie tylko do redukcji wagi, ale również uzupełniania braków mikroskładników i witamin, wszystko poprzez odpowiednią dietę. Program to nie tylko kalkulator, ale również sieć społecznościowa. Wprowadzane przez nas dane mogą (ale nie muszą) być publikowane znajomym, możliwe jest także ustawianie własnego statusu, czyli dzielenie się aktualnymi przemyśleniami. Oprócz tego aplikacja pozwala na integrację z innymi programami jak Endomondo, Garmin Connect, RunKeeper, Strava. Całość jest dostępna w języku polskim, nie wymaga żadnych opłat.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMyFitnessPal
Liczba pobrań4 975
Data aktualizacji12 kwi 2024
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
MyFitnessPal ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)