Na 30. urodziny Illustrator dostał… przycinanie obrazków

Na 30. urodziny Illustrator dostał… przycinanie obrazków

06.04.2017 16:12

Adobe Illustrator skończył 30 lat, a czy można uhonorować urodziny programu lepiej, niż jubileuszową aktualizacją? Illustrator CC 2017.1 nie przynosi rewolucyjnych zmian, ale warto się mu przyjrzeć, gdyż zawiera nowości wprowadzone na życzenie użytkowników. Z Illustratora co miesiąc korzysta ponad 180 milionów projektantów na całym świecie i trudno przejść przez miasto (albo zajrzeć do lodówki), by nie zobaczyć projektu, który powstał w tym programie. Z tej okazji Adobe przypomina też paski narzędzi ze wszystkich wersji Illustratora.

Obraz

Adobe obiecuje, że aktualizacja uczyni projektowanie łatwiejszym i przyjemniejszym. Znajdziemy tu zaprojektowany od nowa panel tworzenia nowego dokumentu. Palety zebrane w Sieci, ze zdjęć albo w aplikacji Adobe Capture są łatwo dostępne w różnych miejscach w programie dzięki obecności specjalnego panelu „Color Themes”. Panel pozwala tworzyć nowe palety (także zgodnie z teorią mieszania i uzupełniania barw), przeglądać już dostępne i wymieniać z innymi programami.

Obraz

W tym wydaniu znalazła się też funkcja, o którą prawie 2 miliony użytkowników prosiło od 2012 roku. Chodzi o możliwość przycinania obrazków bezpośrednio w Illustratorze CC, bez wstępnej obróbki w Photoshopie. Po aktualizacji do wersji 2017.1 rastry umieszczone w dokumentach Illustratora będą opatrzone kontrolkami pozwalającymi na precyzyjne kadrowanie. Obszar „obcięty” zostanie zaś usunięty, dzięki czemu dokument końcowy będzie mniejszy. Powinno to korzystnie wpłynąć także na wydajność pracy z dokumentami, w których znajdują się grafiki rastrowe. Taka możliwość pozwoli zaoszczędzić sporo czasu przy projektowaniu, a czas to pieniądz.

30 Years of Adobe Illustrator | Adobe Creative Cloud

Aktualizacja jest już dostępna za pośrednictwem Creative Cloud. Najnowszego Illustratora CC można testować przez 30 dni po założeniu konta Adobe ID i instalacji klienta Creative Cloud.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)