Na Google+ można już założyć stronę dla firmy

Na Google+ można już założyć stronę dla firmy

08.11.2011 11:14

Na Google+ można w końcu założyć stronę dla firmy lub marki. Ale to nie koniec ciekawostek, bo Google zadbał również o wygodne wyszukiwanie.

Google ogłosił, że od teraz za pośrednictwem jego serwisu społecznościowego można nawiązać kontakt nie tylko z ważnymi dla nas osobami, ale również z produktami i markami — od małych firm, jak sklep rowerowy na rogu, przez miejskie kluby sportowe, po marki znane na całym świecie, jak Toyota czy Pepsi. Dla przedsiębiorstw, instytucji kulturalnych, a nawet pojedynczych produktów jest to, zdaniem Google'a, doskonały sposób na dotarcie do wiernych klientów. Marka może nie tylko zostać polecona przez „+1”, ale również dodana do kręgu, obserwowana, i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować Hangout (grupową wideokonferencję w przeglądarce) z wiernymi klientami.

Stronę firmową można stworzyć pod adresem plus.google.com/pages/create. Wśród pierwszych marek, które znalazły się na Google+, byli tacy giganci, jak Toyota, H&M, Pepsi, Burberry, Angry Birds i… The Muppets. Co więcej, w nocy polskiego czasu można było spotkać się z Kermitem i Panną Piggy na Hangoucie.

Jednak bardziej interesujący, niż same strony, jest mechanizm Google+ Direct Connect. Wyszukiwarka Google pomoże znaleźć stronę na Google+ (wystarczy wpisać na przykład: +The Muppets) i od razu umożliwi dodanie znalezionej strony do jednego ze swoich kręgów. Demonstrację można obejrzeć na klipie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)