Na Windows 10 jeszcze poczekamy, zbliża się więc Windows Phone 8.1 GDR2

Na Windows 10 jeszcze poczekamy, zbliża się więc Windows Phone 8.1 GDR2

Na Windows 10 jeszcze poczekamy, zbliża się więc Windows Phone 8.1 GDR2
Redakcja
16.02.2015 10:04, aktualizacja: 18.02.2015 14:09

Jeżeli posiadacie telefon z systemem Windows Phone, nie będziecie musieli czekać na nowości aż do wydania stabilnej wersji Windows 10. Na stronach Microsoftu można dowiedzieć się o planowanej wersji Windows Phone 8.1 GDR2, która zawiera całkiem pokaźną listę zmian i nowości. Najprawdopodobniej trafi ona do użytkowników znacznie szybciej, niż zupełnie nowa odsłona okienek.

Jedna z najważniejszych zmian o jakiej można się dowiedzieć to wprowadzenie trybu antykradzieżowego. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale można domyślić się, że funkcja pozwoli na zdalne lokalizowanie zagubionego bądź skradzionego urządzenia, jego zablokowanie, czy też całkowite wyczyszczenie i unieruchomienie systemu. Microsoft już wcześniej zapewniał, że funkcja ta pojawi się w jego urządzeniach jeszcze w tym roku, GDR2 byłby więc dobrą okazją do jego szybszego wprowadzenia. Druga znacząca nowość to wprowadzenie Video over LTE, a więc dodatkowe opcje pozwalająca na dokładne skonfigurowanie połączeń wideo odbywających się za pomocą LTE. Dzięki nim operator będzie w stanie oferować konferencje, a także odpowiednio dopasowywać jakość wideo do połączenia.

350131324339906497

System zostanie ponadto wzbogacony o obsługę czterech nowych języków, a producenci OEM będą zapewne zadowoleni z możliwości przywrócenia przygotowanego przez nich układu ekranu startowego w celu skorzystania z opcji przywracania ustawień fabrycznych. Rozszerzone zostaną także ustawienia połączeń VPN, dzięki którym np. urządzenie będzie mogło korzystać z zabezpieczonego kanału cały czas. Nowa wersja systemu to ponadto poprawki znalezionych błędów, a także zwiększenie niezawodności i szybkości działania. Jak na razie nie można mówić o żadnej dokładnej dacie publikacji tej aktualizacji. Jeszcze nie wszystkie urządzenia otrzymały paczkę Lumia Denim, która pojawiła się w połowie grudnia, ale można spodziewać się, że GDR2 jest tworzony przede wszystkim z myślą o kolejnych urządzeniach z Windows Phone na pokładzie, które mogą zostać zaprezentowane już niebawem.

Na stabilną wersję Windows 10 przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać, wprowadzenie kolejnej aktualizacji do Windows Phone byłoby więc mile widziane. Oczywiście Microsoft może skupić wszystkie swoje siły na tworzeniu nowego systemu, ale gdy konkurencja nie śpi i idzie do przodu, konieczne jest rozwijanie aktualnie dostępnej platformy. Najważniejsze, że z Windows 10 będą mogły skorzystać najprawdopodobniej wszystkie telefony wyposażone w wspierany przez Microsoft system, nawet te, które wyposażono w tylko 512 MB pamięci RAM – świadczy o tym choćby wydana w ostatnich dniach wersja testowa, przeznaczona dla urządzeń z niższej półki cenowej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)