Na Xboksie One pograsz w Internecie z użytkownikami PC i PS4

Na Xboksie One pograsz w Internecie z użytkownikami PC i PS4

Na Xboksie One pograsz w Internecie z użytkownikami PC i PS4
14.03.2016 21:26, aktualizacja: 14.03.2016 21:58

Microsoft oficjalnie ogłosił, że Xbox One dostanie funkcję Cross-Network Play. Posiadacze konsoli nowej generacji z Redmond będą mogli grać w trybie sieciowym z użytkownikami PC, a także PlayStation 4.

Do tej pory gracze, którzy wybrali Xboksa mogli mierzyć się w sieci wyłącznie z posiadaczami konsoli Microsoftu. W związku z tym często sięgali po platformę najpopularniejszą wśród znajomych. Teraz nie będą tak ograniczeni, przynajmniej w wybranych grach. Pierwszą produkcją wspierającą Cross-Network Play będzie Rocket League.

Obraz

Funkcja Cross-Network Play została ogłoszona w ramach programu ID@Xbox indie, więc na początku powinniśmy ją zobaczyć w niezależnych produkcjach. Nie oznacza to jednak, że nie trafi ona do gier AAA. Jak stwierdził Chris Charla , dyrektor ID@Xbox z Cross-Network Play mogą korzystać także duże studia, zajmujące się przede wszystkim wydawaniem rozbudowanych tytułów.

Na początku wsparcie otrzyma Xbox One i komputery z PC. Warto zaznaczyć, że to twórcy będą decydowali o wprowadzeniu do swojej gry nowej funkcji. Będą z niej mogli skorzystać także w przypadku tytułów na PS4. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku konsoli z Japonii, wszystko zależy od nastawienia Sony. Niestety może się okazać, że Japończycy nie będą chcieli współpracować z Microsoftem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)