Nadchodzi beta Firefoxa 4.0 dla Windows w wersji 64-bitowej

Nadchodzi beta Firefoxa 4.0 dla Windows w wersji 64-bitowej19.07.2010 19:30
Wojciech Cybulski

Mozilla przygotowuje się do wydania 64-bitowej wersji przeglądarki Firefox 4.0 dla systemu operacyjnego Windows. W ramach prac nad tą wersją twórcy Pandy Małej bez większego rozgłosu opublikowali nocne wydanie przeglądarki, które zostało określone jako x64 Firefox 4.0 Pre-Beta 2.

W maju 2010 roku Mozilla oficjalnie przyznała, że pracuje nad 64-bitowym Firefoksem przystosowanym do współpracy z Windows 7. Twórcy Firefoksa nie traktują jednak 64-bitowej wersji tej przeglądarki priorytetowo. Obecnie większość użytkowników komputerów z Windows korzysta z 32-bitowej odmiany tego systemu, przez co Mozilla skierowała większość developerów do prac nad 32-bitowym Firefoksem 4.0. W przypadku alternatywnych systemów operacyjnych sytuacja wygląda nieco inaczej - na serwerze Mozilli 64-bitowe wersje Pandy Małej dla Mac OS X oraz Linuksa mają status nie nocnych kompilacji lecz oficjalnych wersji beta. Mozilla nie zdradziła, kiedy planuje wydać finalną betę 64-bitowego Firefoksa 4.0 dla Windows - być może nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Nocne wydanie Firefox 4.0 x64 Pre-Beta 2 można pobrać bezpośrednio z serwerów Mozilli. Należy pamiętać, że jest to dopiero wersja kandydująca do wydania Beta i może działać potencjalnie niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)