Nadchodzi On1 Photo Raw 2018 z HDR, panoramą i lepszymi maskami

Nadchodzi On1 Photo Raw 2018 z HDR, panoramą i lepszymi maskami

Nadchodzi On1 Photo Raw 2018 z HDR, panoramą i lepszymi maskami
09.10.2017 15:24

Program do obróbki zdjęć On1 Photo RAW wyrasta na solidnego konkuretna Adobe Lightrooma. Wydanie 2018, którego betę można już przetestować, zyska bardziej zaawansowane możliwość wprowadzania zmian tylko na fragmentach zdjęć dzięki stosowaniu masek, składania zdjęć HDR i panoram.

By zbudować panoramę z kilku zdjęć, należy zaznaczyć wszystkie w przeglądarce i z menu wybrać polecenie Merge to Panorama. Proces ten przebiega dość szybko i bezproblemowo. Po przygotowaniu panoramy można wybrać, jak zostanie wykadrowana – przycięta, z zachowaniem wolnych powierzchni lub rozciągnięta (a więc zniekształcona), by zajmowała cały obszar obrazu. Plik z panoramą można od razu zapisać w galerii (w formacie PSD, przy czym cały obraz będzie scalony na jednej warstwie) i otworzyć w module z efektami lub do korekcji.

Obraz

Przy składaniu obrazów HDR możemy postąpić podobnie – trzeba wybrać kilka plików (maksymalnie 13) i polecenie Create HDR. Po przetworzeniu zdjęć możemy skorzystać z tradycyjnych parametrów korekcji zdjęć, jak ekspozycja, jasność cieni, balans bieli czy jaskrawość kolorów. W karcie obok znajdziemy zaś parametry typowe dla obrazów HDR (kontrast lokalny, poświata, kompresja tonów) i kilka podstawowych predefiniowanych ustawień. Po obróbce można przekazać zdjęcie do innego modułu i zapisać w bibliotece zdjęć.

Obraz
Obraz

Warto też przyjrzeć się nowym parametrom masek. W On1 Photo RAW 2018 można nakładać maski nie tylko ręcznie, ale też korzystając z automatycznego wyboru „stref”, na przykład na podstawie jasności czy kolorów. Można też sterować gęstością maski i rozmyciem, a w razie potrzeby zobaczyć jej podgląd w widoku zdjęcia. Ponadto można ręcznie rozmywać i zniekształcać maski, co jest oczywiście niedestruktywne.

Obraz

To nie koniec nowości. On1 zapowiada, że wyda także aplikację mobilną On1 Photo for Mobile, która pomoże synchronizować zdjęcia ze smartfonów z komputerem. Pojawił się też pędzel do malowania wybranym kolorem na zdjęciu i poprawki interfejsu, w tym możliwość nazywania warstw po swojemu.

Wersję beta On1 Photo RAW można testować za darmo przez 30 dni. W naszej bazie programów znajdziecie ją dla Windowsa i macOS. Stabilna wersja pojawi się pod koniec miesiąca.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)