reklama

ON1 Photo RAW 12.5.1.5571

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ON1 Photo RAW to program do obróbki zdjęć, retuszu, stylizacji i przetwarzania RAW-ów z aparatów cyfrowych. Program jest bardzo szybki, przystosowany do pracy z plikami zapisywanymi przez współczesne aparaty i układy przetwarzania obrazu.

ON1 Photo RAW jest szybki nie tylko dzięki dobrej optymalizacji, ale też dzięki bardzo wygodnemu interfejsowi, który wymaga niewielu czynności by uzyskać pożądany efekt. Warto też zaznaczyć, że interfejs ten nie jest trudny i można łatwo się do niego przyzwyczaić, zarówno podczas przesiadki z innego programu, jak i podczas nauki od podstaw.

Poza klasycznymi narzędziami do „wywoływania” RAW-ów, a więc sterowania ekspozycją, balansem bieli, strukturą, kolorami i tym podobnymi, ON1 Photo RAW oddaje do dyspozycji użytkowników także ogromną kolekcją filtrów, które pozwolą uzyskać dowolny efekt, i które można z powodzeniem łączyć na warstwach. Program sprawdzi się przy zdjęciach czarno-białych, krajobrazowych, sportowych, stylizowanych na stare, architektonicznych czy ślubnych. Są tu także narzędzia do precyzyjnego manipulowania kolorem (color grading) i wydobywania szczegółów (kontrast lokalny). Można tu także korzystać z gotowych ustawień, które znacznie ułatwiają zadanie.

Do wprowadzania poprawek można wykorzystać też narzędzia do retuszu, jak klonowanie czy pędzel do usuwania obiektów. Poprawki i efekty układane są na warstwach, co pozwala na eksperymenty z wyglądem zdjęć i niedestrukcyjne wprowadzanie poprawek, bez naruszania oryginalnych plików. Można tu także nałożyć kilka plików jako warstwy, zastosować na nich maski i dzięki temu przygotować prosty fotomontaż. Przed eksportem można przygotować zdjęcie zarówno do publikacji w Sieci, jak i wydruku na różnych typach papieru. Można wysyłać zdjęcia bezpośrednio do serwisów społecznościowych.

Wersja próbna programu działa przez 30 dni i nie wymaga rejestracji.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 23.07.2018 11:59

Programu jak każdego nalezy się nauczyć i oczywiscie przyzwyczaić. Z LR zrezygnowale pare lat temu ze wzgledu na kiepską kompresję. Tu jest super nic wiecej nie potrzeba a uzywam od wersji perfect photosuite 9,5

  #1 23.12.2016 14:34

Miałem wielką nadzieję związaną z tym rawerem, ale jak szybko go zainstalowałem, tak szybko wywaliłem. Jestem tak cholernie rozczarowany, że nawet nie chce mi się tego uzasadniać. Owszem, program ma bardzo wiele narzędzi, w tym warstwy, co jest rzadkością w rawerach, ma fractal do zmiany rozmiaru zdjęć (w on1 działa to świetnie), ale jakby mnogość tych funkcji nie pozwalała na pełną kontrolę podstawowych kroków edycji raw. Ja wiem że brzmi to nieco przewrotnie, ale gdy czytam, że korekcja wad obiektywów jest przeprowadzana automatycznie, to coś jest nie tak. Po prostu chciałbym wiedzieć czym i jak jest to korygowane. Niestety. Być może odszumianie też jest prowadzone automatycznie, bo suwaczki jakoś cieniutko reagują na ich przeciąganie. Szum kolorowy nie zniknął mi ze zdjęcia, podczas gdy w Lr śladu po nim nie ma. A tak wielu narzeka na odszumianie Lightrooma. Zarzadzanie kolekcją zdjęć właściwie nie istnieje, za to program obsługuje wtyczki Nik Collection i sam staje się wtyczką dla Ps i Lr. Nie wiem jak będzie wyglądać przyszłość Lightroom. Czy i jak długo będzie wsparcie dla pudełkowej wersji 6, i czy w ogóle pojawi się wersja 7. Miałem nadzieję że on1 w jakiejś mierze pozwoli mi ewentualnie zastąpić Lr, ale wygląda to tak, jakby bał się pójść odrobinę dalej ponad to, co nam daje na dziś. Szkoda.

reklama