Nadchodzi Xbox Live na Androida i iPada

Nadchodzi Xbox Live na Androida i iPada

26.01.2012 13:58

Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad poszerzeniem zasięgu swoich usług rozrywkowych dostępnych w ramach platformy Xbox Live. Platforma jest zintegrowana z systemem Windows Phone, będzie obecna na Windowsie 8, już można z niej korzystać na iOS. Gry dostępne w ramach platformy na razie są kompatybilne jedynie z Windows Phone, ale Microsoft zapowiedział, że niebawem będzie można w te same tytuły zagrać również na iPhone'ach, iPadach i urządzeniach z Androidem.

Obecnie dział Entertainment and Devices, odpowiedzialny za Xboksa, Xbox Live!, Kinecta i Windows Phone, jest najszybciej rozwijającą się częścią firmy, co dobrze widać choćby po wynikach finansowych Microsoftu. Telefony z Windows Phone są ważną częścią rozrywkowego ekosystemu Microsoftu dzięki integracji z Xbox Live, skąd można pobrać sporą kolekcję gier dla tych urządzeń i gdzie można komunikować się ze znajomymi, oraz dzięki takim drobiazgom jak Xbox Companion. Teoretycznie więc telefon z WP jest oczywistym wyborem dla gracza. Jednak, jak to określił rzecznik Microsoftu, firma rozumie, że miłośnicy konsoli Xbox korzystają z urządzeń mobilnych innych producentów i chce wyjść im naprzeciw. Nie jest to zresztą żadne zaskoczenie — plotki o wydaniu gier z Xbox Live na Androida i iOS słychać od końca ubiegłego roku.

To, że Microsoft będzie rozszerzał zasięg platformy Xbox Live! było jasne od dawna, a od zeszłego roku widzimy konkretne kroki w kierunku podbicia platform mobilnych. W grudniu wydana została pierwsza aplikacja dla iOS do obsługi Xbox Live, ale umożliwia ona jedynie komunikację ze znajomymi i podstawowe zarządzanie kontem. Po wydaniu tej aplikacji oczywistym stało się, że doczekamy się również gier na inne, niż Windows Phone platformy. Rzecznik Microsoftu potwierdził — firma pracuje nad przeniesieniem wszystkich możliwości Xbox Live! z Windows Phone na inne systemy mobilne.

Na początku zeszłego roku krążyła również plotka, że na Xbox Live wprowadzona zostanie możliwość dokupienia treści do darmowej gry z poziomu gry, i że na wzór PlayStation Home wprowadzone zostaną gry free-to-play. To nadal nic pewnego, byłoby to jednak logiczne posunięcie przy planowanej inwazji na świat urządzeń mobilnych. Zwłaszcza, jeśli Microsoft rzeczywiście zrezygnuje z Microsoft Points.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)