Najlepsze gry na imprezę (nie tylko Sylwestrową)

Najlepsze gry na imprezę (nie tylko Sylwestrową)

Najlepsze gry na imprezę (nie tylko Sylwestrową)
30.12.2015 16:26

Dla osób, które zapraszają znajomych na imprezę w domu, przygotowaliśmy zestaw sprawdzonych gier, z którymi na pewno będziecie się dobrze bawić. Większość z nich możecie pobrać lub kupić w postaci cyfrowej nawet w czasie trwania zabawy.

Just Dance 2016

Wśród gier tanecznych na imprezę prawdopodobnie najodpowiedniejsza będzie seria Just Dance. Jej oprawa graficzna dostarczy odpowiednią dawkę absurdu. Jednocześnie tańczyć mogą 4 osoby lokalnie lub 8 osób przy zabawie przez sieć, czym Just Dance przebija Dance Central.

Just Dance® 2016 - Launch Trailer [PL]

Najnowsza odsłona Just Dance zawiera 40 popularnych piosenek, a ponad setkę dodatkowych można zyskać kupując abonament Just Dance Unlimited. Do gry na konsolach potrzebne będą oczywiście sensory ruchu i kontrolery, a więc Kinect dla Xboksa, Move i Eye dla PlayStation i Wii Remote dla konsol Nintendo.

Just Dance 2016 można uruchomić na konsolach PlayStation 4, Xbox One, dla Wii U dostępna w Nintendo eshop, dla Xboksa 360 i PS3 można kupić gry w pudełku.

Guitar Hero Live

Lista gier muzycznych nie może obejść się bez nowiutkiej Guitar Hero Live z ulepszoną gitarą, dostępnej na Xboksa 360, Xboksa One, PS3, PlayStation 4 oraz Wii U. Zabawa polega na tym, by w odpowiednim momencie wcisnąć odpowiedni przycisk na gryfie i „szarpnąć” strunę (do tego służy ruchoma część w odpowiednim miejscu plastikowej gitary). W ten sposób możemy udawać, że gramy na koncercie.

Choć w przeciwieństwie do konkurencji GHL nie pozwala bawić się instrumentami z poprzedniej wersji gry, jest to uzasadnione – nowe „wiosło” dostało inny układ przycisków. Domyślna lista piosenek nie powinna znudzić, a ponadto można skorzystać z Guitar Hero TV – swojego rodzaju telewizji, w której skacząc po kanałach możemy trafić na ulubione kawałki do zagrania. Można je kupić za wewnętrzną walutę gry.

SingStar

SingStar to niekwestionowany król konsolowego karaoke dla konsol PlayStation 3 i 4. W Polsce dostępna jest gra SingStar Mistrzowska Impreza z 2014 roku, w której znajdziemy kilka polskich hitów. Oczywiście do gry potrzebne będą mikrofony, ale w wersji dla nowych konsol można wykorzystać smartfony do śpiewania. Podobnie jak w przypadku Just Dance, więcej piosenek możemy dokupić później.

PS Site.com: SingStar: Mistrzowska Impreza | Announce Trailer

Przed zakupem gry warto sprawdzić wersję próbną. Znajdziecie w niej 10 piosenek testowych.

UltraStar Deluxe

UltraStar Deluxe to otwartoźródłowy projekt, który powstał na bazie SingStara. Gra ocenia wyczucie rytmu i zdolności panowania nad głosem maksymalnie sześciu graczy, jeśli dysponujemy dostateczną liczbą mikrofonów i chętnych do zabawy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podstawową zaletą UltraStara Deluxe jest możliwość samodzielnego przygotowania piosenek do śpiewania, co można zrobić z pomocą programu UltraStar Song Creator i wbudowanego edytora. Wadą jest wiek projektu – w ciągu ostatnich kilku lat rozwijał się bardzo powoli. Na systemach OS X i Linux nie działa system edycji własnych piosenek, a jeśli chodzi o Windowsy, najlepiej uruchamiać grę na „siódemce”. Ponadto, jeśli gra wykryje mikrofon stereo, każdy jego kanał potraktuje jako osobne urządzenie.

Pobierz: OS X, Windows

Fruit Ninja i Fruit Ninja Kinect (2)

Fruit Ninja to gra doskonała w swojej prostocie, która rozrusza imprezę zarówno z tabletem, jak i z Xboksem. Na tabletach z Androidem i iPadach w siekanie owoców mogą bawić się dwie osoby jednocześnie. Można uruchomić 90-sekundowy pojedynek „Zen” lub zagrać w klasyczny tryb zręcznościowy. Tablet należy umieścić między graczami, z których każdy dostanie swoją „połowę” planszy i własną porcję owoców.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Fruit Ninja można pobrać na Androida, iOS i Windows Phone. Gra jest dostępna w wersji darmowej i płatnej.

Jeśli w imprezowym pokoju jest Xbox z Kinectem i dużo miejsca, nic nie stoi na przeszkodzie by zagrać w wersję gry Fruit Ninja, w której tniemy owoce rękami. W trybie imprezowym także mogą bawić się dwie osoby i gwarantujemy Wam, że goście się zmęczą, a następnego dnia niektórzy będą mieć zakwasy.

Fruit Ninja Kinect- Party Mode Arcade

Oczywiście do machania rękami przed Kinectem w dwie osoby trzeba zarezerwować sobie sporo miejsca i odstawić wrażliwe przedmioty z najbliższej okolicy. Na konsolach Microsoftu można zagrać w dwie wersje gry: Fruit Ninja Kinect na starszej i Fruit Ninja Kinect 2 dla Xboksa One. Cena obu gier nie przekracza 70 złotych.

Bomber Maaan

Jeśli podczas imprezy pod ręką macie peceta, możecie powspominać stare czasy grając w darmowego Bomber Maaana. Gra przywodzi na myśl Dyna Blastera z PC i Bomber Mana z konsol Nintendo (i ich klonów, na przykład z Pegasusa).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zupełnie jak 20 lat temu należy umieszczać bomby w strategicznych punktach planszy, ale tym razem można bawić się w maksymalnie pięć osób w krótkich pojedynkach na śmierć i życie. Chodzi oczywiście o to, by wyeliminować towarzyszy.

Tabu

Tabu to świetna gra, przypominająca nieco kalambury, którą warto mieć pod ręką podczas imprez w domu i wyjść do pubu. Gracze powinni podzielić się na dwie drużyny. Przewagę zdobędzie ta, która w swojej turze (domyślnie 90-sekundowej) odgadnie więcej haseł. Podobnie jak w kalamburach, jedna osoba wyjaśnia, reszta zgaduje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jest jednak pewien haczyk. Podczas objaśniania hasła nie wolno używać niektórych najbardziej oczywistych określeń. Na przykład przy haśle „gniazdko” nie wolno użyć słów: „ptak”, „wtyczka”, „kontakt”, „prąd” i „uwić”. Wygrywa drużyna, która w określonej liczbie tur zdobędzie więcej punktów. Za błędy (na przykład użycie niedozwolonego słowa) przyznawane są punkty ujemne.

Pobierz: Android

Czółko

Czółko to kolejna zgadywanka, tylko tym razem hasła można opowiadać (bez ograniczeń dotyczących słów, poza oczywiście tym, które widzimy na smartfonie) lub pokazywać. Hasło powinno być widoczne dla wszystkich graczy oprócz tego, który ma zgadnąć. Stąd nazwa gry – w wersji z kartami każdy przykleja sobie hasło do czoła.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji znajdziemy kilka kategorii haseł (zwierzęta, filmy, polska, postacie fikcyjne, grografia, jedzenie i napoje, „zanuć”), kolejnych kilkanaście można dokupić po przetestowaniu.

Pobierz: Android

Buzz Świat Quizów

Buzz to dobrze znany teleturniej na PlayStation 3 (a także PS2 i przenośne konsolki Sony), wydany także w języku polskim, w którym może brać udział do 8 osób. Każdy gracz może wybrać sobie zabawnego awatara i pseudonim, którego będzie używał animowany prowadzący program. W teleturnieju rywalizuje się w kilku kategoriach, ale sednem sprawy jest odpowiadanie na pytania z różnych kategorii. Oczywiście zabawa nie obejdzie się bez wylewania na awatary galarety…

BUZZ! Quiz World - PlayStation 3 trailer

Do gry potrzebne są specjalne kontrolery (buzzery, zazwyczaj 4 kupimy razem z grą za około 200 złotych). Niestety gra nie jest nowa i niełatwo ją znaleźć w sklepach, ale popytajcie znajomych – może uda się skompletować zestaw do gry jeszcze przed Sylwestrem. Z doświadczenia możemy Was uprzedzić, że od 2009 roku Buzz ani trochę się nie zestarzał.

Powyższe gry sprawdziliśmy i możemy je z czystym sercem polecić. Jeśli macie własne ukochane imprezowe hity, podzielcie się z nami w komentarzach. Bez względu na to, jaka gra będzie Wam towarzyszyć podczas jutrzejszej imprezy, życzymy szampańskiej zabawy i dobrego towarzystwa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)