Najlepszy tablet dla graczy? NVIDIA SHIELD otrzyma Androida 5.0 i kultowe gry od Valve

Najlepszy tablet dla graczy? NVIDIA SHIELD otrzyma Androida 5.0 i kultowe gry od Valve

13.11.2014 15:54, aktual.: 13.11.2014 17:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NVIDIA swoim tabletem SHIELD uniosła poprzeczkę wydajności grafikido poziomu nieosiągalnego nawet dla najnowszego iPada Air 2. Podwzględem ogólnego wrażenia trudno jednak było urządzeniu „zielonych”równać się z tabletem z Cupertino. Zainstalowany fabrycznie Android4.4 wypadał pod względem responsywności jak i możliwości oferowanychgraczom gorzej niż iOS 8. Zmienić ma to aktualizacja do Androida 5,która wraz z innymi ulepszeniami uczynić ma z Shielda najlepszeurządzenie do mobilnej rozrywki.

Już w najbliższy wtorek wszyscy użytkownicy Shielda otrzymająAndroida 5.0 „Lollipop”, określanemu jako najlepszawersja Androida w historii. Wten sposób tablet Nvidii stasnie się jednym z pierwszych urządzeń znowym systemem Google'a, przynosząc oprócz ulepszonego interfejsu,także znacznie zwiększoną responsywność aplikacji systemowych,prekompilowanych na procesor Tegra K1.

Obraz

Zoptymalizowany pod urządzenieNvidii system to jednak nie wszystko. Firma obiecuje wersję 2.0programu do rysowania i malowania Dabbler,który wykorzysta sprzętową akcelerację 192 rdzeni graficznych czipuK1. Dodana zostanie też obsługa warstw oraz możliwość udostępnianiasesji malarskich na żywo w serwisie Twitch.

W listopadzie zaktualizowany mateż zostać SHIELD Hub, czyli aplikacja pozwalająca na wyszukiwaniegier przygotowywanych specjalnie na urządzenia z Tegrą K1 (oprócztabletu Nvidii to także Xiaomi MiPad). Aktualizacja przyniesie pełnąintegrację z usługą GRID – streamingiem gier z PC,przedstawianym przez Nvidię jako coś na kształt Netfliksudla gier. W pierwszym etapie zserwerów GRID będzie można grać w ponad 20 hitowych tytułów znanych zWindows, a każdego tygodnia pojawiać się będą kolejne tytuły. Conajlepsze, do końca czerwca przyszłego roku korzystanie z GRID-ubędzie bezpłatne.

Obraz

Na koniec warto wspomnieć o ciekawej promocji – The GreenBox Bundle. Skojarzenie z The Orange Box jest jak najbardziej namiejscu: Od dzisiaj kupując tablet SHIELD w wersji z 32 GB pamięcimasowej i modemem LTE otrzymamy trzy niebylejakie gry: Half-Life2: Episode One, Half-Life 2 oraz Portal. Tablet w takiej konfiguracjimożemy znaleźć w polskich sklepach internetowych już za 1549 złotych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)