Największy francuski dystrybutor sprzętu Apple'a pozwał producenta

Największy francuski dystrybutor sprzętu Apple'a pozwał producenta

30.12.2011 16:24

Firma eBizcuss, której CEO jest François Prudent — jeden z najbardziej doświadczonych importerów sprzętu firmy Apple w Europie — pozwała amerykańskiego producenta o nieuczciwą konkurencję i faworyzowanie własnych sklepów. Prudent sprowadza sprzęt Apple'a do Francji od 1977 roku, ale Apple w końcu mu nadepnął na odcisk.

Prudent sprowadzał do swojego kraju już komputery Apple II, a teraz eBizcuss jest obecnie największym niezależnym dystrybutorem sprzętu firmy Apple we Francji. Jego zdaniem nieuczciwa konkurencja spowodowała, że eBizcuss, który ma 16 sklepów na terenie Francji, doświadczył 30-procentowego spadku sprzedaży. Powodem były opóźnienia w dostawach MacBooków Air i iPadów 2, oraz brak iPhone'ów 4S. Trudno w to uwierzyć, ale Apple nie wysłał do eBizcuss ani jednej sztuki najnowszego modelu telefonu. eBizcuss zawsze starał się spełnić wszystkie wymagania firmy Apple, łącznie z przebudową wnętrz sklepu, aby spełniały one wystawowe wymagania firmy Apple. Jednak od momentu otwarcia pierwszego Apple Store w listopadzie 2009 roku Prudentowi rzucane były kłody pod nogi.

Prudent od 2007 roku wydał na remonty swoich sklepów 6,5 miliona dolarów i nie ma widoków na zwrot tych kosztów. Co więcej, nie jest to jedyna firma z takimi problemami. W 2003 roku Apple został pozwany przez dwóch amerykańskich dystrybutorów, z których jeden został wykończony przez ograniczone dostawy. W 2005 roku sytuacja się powtórzyła i przeciwko Apple'owi wystąpiło 25 firm sprzedających sprzęt, a w 2008 nowy Apple Store w Szkocji stanowił zagrożenie dla tamtejszego dytrybutora.

Pracownicy firmy Apple po sprawie z 2004 roku dostali polecenie zachowania neutralności w sprawie realizacji dużych dostaw zarówno dla dystrybutorów, jak i organizacji publicznych. Jednak najwyraźniej polecenia wewnętrzne są inne, niż sądowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)