„Nauka programowania z Minecraftem” już w sklepach. Możesz zdobyć ją za darmo!

„Nauka programowania z Minecraftem” już w sklepach. Możesz zdobyć ją za darmo!

„Nauka programowania z Minecraftem” już w sklepach. Możesz zdobyć ją za darmo!
09.05.2016 15:06, aktualizacja: 10.05.2016 14:48

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami i pora rozejrzeć się za prezentem. Mam świetną propozycję dla miłośników Minecrafta, która pozwoli nie tylko dobrze się bawić, ale też przekuć fascynację tym specyficznym światem na praktyczne umiejętności. Czeka na Was 5 egzemplarzy książki „Nauka programowania z Minecraftem”.

„Nauka programowania z Minecraftem” Craiga Richardsona została wydana w Polsce przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Craig Richardson jest między innymi nauczycielem Pythona. Możecie go znać choćby z pracy dla Raspberry Pi Foundation, uczył też programowania w liceum i prowadził warsztaty dla młodzieży z programowania w Pythonie w Minecrafcie. Wbrew pozorom Minecraft to nie tylko kopanie i układanie bloków. Gra daje ogromne możliwości skryptowania, które można wykorzystać do nauki w jednym z najpopularniejszych języków programowania. Python świetnie sprawdza się jako pierwszy język programowania, a jego znajomość z pewnością przyda się w przyszłości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Książka wprowadza dzieci i rodziców w „blokowy” świat i uczy programowania w Pythonie, łącząc zdobywanie nowej wiedzy z dobrą zabawą w wirtualnym świecie. Nauka odbywa się przez wykonywanie kolejnych misji, wymagających znajomości coraz bardziej zaawansowanych elementów Pythona. Kolejne zadania uczą graczy korzystać z warunków, pętli, list, słowników i wielu innych. Co ważne, zadania przydadzą się w grze – można na przykład generować bloki, przyspieszyć budowanie struktur albo szukać rzadkich bloków. Można też zabawić się w tworzenie efektów wizualnych i zrobić wrażenie na znajomych.

Warto tu zaznaczyć, że książka nie prowadzi za rękę i po wprowadzeniu do zadania proponuje drogę rozwinięcia programu. Można zacząć od zamiany kamieni w złoto i dojść do budowania własnych gier w grze.

Wydawca obiecuje, że dzięki tej książce można ujrzeć Minecrafta w zupełnie nowym świetle, ucząc się podstaw programowania i w imponującym tempie budując i gromadząc zasoby. Programy prezentowane w książce będą działać na Windowsie 7 i nowszych, OS X 10.10 i Raspberry Pi z zainstalowanym Minecraftem Pi Edition.

350176747293534145

Konkurs!

Książka kosztuje 69 złotych, ale wciąż można ją zamówić taniej – w sklepie PWN. To oczywiście nie jest jedyny sposób, by zdobyć tę świetną książkę. W naszej Redakcji czeka na Was 5 egzemplarzy, prosto z drukarni. Książki powędrują do pięciu osób, które jako pierwsze wyślą na adres konkurs@dobreprogramy.pl odpowiedź na pytania:

  1. Co próbował zrobić Notch, gdy wyszedł mu Creeper? 2) Kto poza Kurzym Jeźdźcem nie może przechodzić przez portale?
    3) Co się stanie, jeśli na Zombie Pigmana użyta zostanie mikstura niewidzialności?

W temacie wiadomości należy napisać „Nauka programowania z Minecraftem”, a w treści, poza odpowiedziami, podać swojego nicka na dobrychprogramach. Powodzenia!

Portal dobreprogramy.pl objął książkę patronatem medialnym.

Wyniki konkursu

Książki powędrują do użytkowników (w kolejności nadejścia prawidłowych odpowiedzi): osscar3, motorhead, Jusko, Thief1523, kr2ysiek. Gratuluję!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)