„Nauka programowania z Minecraftem” – świetna książka dla dzieci już w przedsprzedaży

„Nauka programowania z Minecraftem” – świetna książka dla dzieci już w przedsprzedaży

„Nauka programowania z Minecraftem” – świetna książka dla dzieci już w przedsprzedaży
12.04.2016 11:42, aktualizacja: 12.04.2016 16:00

Szukasz prezentu dla dziecka, które skończyło już 10 lat? Chcesz wykorzystać dziecięcą fascynację Minecraftem albo uczyć się programowania razem z latoroślą? Jeśli tak, sięgnij po książkę „Nauka programowania z Minecraftem”.

„Nauka programowania z Minecraftem” Craiga Richardsona została wydana w Polsce przez Wydawnictwo Naukowe PWN i już można zamówić ją w przedsprzedaży w polskich księgarniach. Craig Richardson jest twórcą oprogramowania i nauczycielem Pythona. Pracował dla Raspberry Pi Foundation, uczył programowania w liceum i prowadził warsztaty dla młodzieży z programowania w Pythonie w Minecrafcie. Książka wprowadza dzieci i rodziców w „blokowy” świat i uczy programowania w Pythonie, łącząc zdobywanie nowej wiedzy z dobrą zabawą w wirtualnym świecie.

Wbrew pozorom Minecraft to nie tylko podróże do głębokich jaskiń. Gra daje ogromne możliwości skryptowania, które można wykorzystać do nauki. Skrypt może zmienić miecz w magiczną różdżkę, zbudować pałac w mgnieniu oka albo uruchomić zmieniającą kolory podłogę do dyskoteki, a to dopiero początek. W książce „Nauka programowania z Minecraftem” zrobicie to wszystko i jeszcze więcej dzięki sile Pythona, używanego przez miliony zawodowców i świetnie sprawdzającego się jako pierwszy język.

W książce zaczynamy od krótkich, prostych lekcji Pythona, a następnie wykorzystujemy nowe umiejętności do modyfikowania Minecrafta, aby osiągać natychmiastowe i przede wszystkim robiące wrażenie wyniki, jak kopiowanie gotowych struktur, znajdowanie rzadkich bloków czy zamiana kamieni w złoto. Minecraft posłuży też jako platforma do tworzenia własnych gier.

Obraz

Przykładowe programy, jakie prezentowane są w książce, zabiorą was na wycieczkę po świecie Minecrafta dzięki automatycznej teleportacji albo tworzą sekretne przejścia, które otwierają się, gdy włączymy ukryty przełącznik. Programy mogą też budować ogromne pomniki, piramidy, lasy, albo straszne miasto duchów, które znika i się pojawia w innym miejscu. Programy mogą też pomóc w rzucaniu uroków, na przykład aby kaskada kwiatów (lub dynamit, jeśli macie odwagę!) podążała za każdym ruchem postaci. Mogą też wyrządzić szkody przez podstępne pułapki z lawy wielkie powodzie.

Wydawca obiecuje, że dzięki tej książce można ujrzeć Minecrafta w zupełnie nowym świetle, ucząc się podstaw programowania i w imponującym tempie budując i znajdując rzadkie bloki. Programy prezentowane w książce będą działać na Windowsie 7 i nowszych, OS X 10.10 i Raspberry Pi z zainstalowanym Minecraftem Pi Edition. Premiera książki została zaplanowana na 25 kwietnia. Książka ma kosztować 69 złotych, ale można ją zamówić taniej – w sklepie PWN w chwili pisania artykułu była przeceniona do 53 złotych.

Portal dobreprogramy.pl objął książkę patronatem medialnym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)