Navitel T505 Pro – nowy tablet, który ma się sprawdzić jako nawigacja GPS

Strona głównaNavitel T505 Pro – nowy tablet, który ma się sprawdzić jako nawigacja GPS
14.09.2020 17:37
Navitel kiedyś stworzył już tablet z myślą o kierowcach, fot. Oskar Ziomek
Navitel kiedyś stworzył już tablet z myślą o kierowcach, fot. Oskar Ziomek
bEawOPVi

Navitel wprowadza do oferty nowy tablet stworzony z myślą o kierowcach, którzy mogą go wykorzystać jako nawigację GPS w samochodzie. Model T505 Pro z jednej strony jest bowiem typowym, niewielkim tabletem z Androidem, ale z drugiej – urządzeniem wyposażonym w specjalny uchwyt, ładowarkę i oprogramowanie, które przydadzą się w samochodzie.

bEawOPUB

Navitel T505 Pro wyposażono w 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024×600 pikseli i 4-rdzeniowy procesor MT8321 ARM-A7 z zegarem 1,3 GHz. Urządzenie ma wbudowany modem, co pozwala korzystać z nawigacji wymagających danych z internetu lub wykorzystywać urządzenie jako telefon – w tym przypadku najpewniej w trybie głośnomówiącym.

  • Slider item
  • Slider item

Korzystanie w samochodzie jest możliwe dzięki uchwytowi z przyssawką, który montuje się na szybie. Na przykładzie testowanego przeze mnie starszego modelu T757 mogę powiedzieć, że największym mankamentem takiego podejścia jest rozmiar. 7-calowy tablet przymocowany do szyby trudno uznać za niewielkie urządzenie. Zależnie od pozycji za kierownicą i samochodu może się okazać, że zasłania sporą część pola widzenia.

bEawOPUD

Specyfikacja Navitela T505 Pro niestety nie powala na kolana, ale wiąże się to z atrakcyjną ceną. Urządzenie ma tylko 1 GB RAM-u, 32 GB wbudowanej pamięci i akumulator o pojemności 2800 mAh. Z drugiej strony, w założeniu większość czasu spędzi w samochodowym uchwycie, wyświetlając dane z nawigacji Navitel Navigator z mapami 47 krajów i ostrzeżeniami o fotoradarach.

Navitel T505 Pro został wyceniony na 299 złotych i jest już dostępny w popularnych sklepach z elektroniką, w tym na Allegro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEawOPVz