Nawet 5-letni iPhone dostanie aktualizację do kolejnej wersji iOS-a

Nawet 5‑letni iPhone dostanie aktualizację do kolejnej wersji iOS‑a

Aktualizacja iOS na iPhonie 5S z depositphotos
Aktualizacja iOS na iPhonie 5S z depositphotos
20.04.2018 17:56, aktualizacja: 20.04.2018 19:14

Wśród najczęściej wymienianych zalet iOS-a jest długie wsparcie ze strony Apple. Nawet użytkownicy starszych generacji iPhone’ów i iPadów otrzymują nową wersję systemu już w dniu jej premiery. W związku z tym znana z Androida fragmentacja jest znikoma.

W Apple trwają już testy nowych wydań systemów operacyjnych – iOS 12 i macOS 10.14. Zostaną one zaprezentowane na konferencji WWDC na początku czerwca. Nie należy oczekiwać zbyt wielu nowości, według wiarygodnych źródeł Apple ma w tym roku skupić się przede wszystkim na eliminacji błędów i poprawie stabilności.

Odkryte przez MacGeneration dzienniki na liście mailingowej WebKitu świadczą, że testy nowego iOS odbywają się m.in. na symulatorze iPhone’a 5s. Jak najbardziej jest to mocny dowód na to, że 5-letni iPhone otrzyma iOS w wersji 12. Do tej pory uważano, że iOS 11 jest ostatnią aktualizacją dla 5s.

źródło: 9to5Mac
źródło: 9to5Mac

Tegoroczne wydanie iOS powinno więc trafić na wszystkie smartfony Apple, które działają pod kontrolą iOS 11. Serwis 9to5Mac zauważył ostatnio ruch z urządzeń z iOS 12 mających ekran o rozdzielczości 1136×640. Taki ekran posiada właśnie iPhone 5s. Dane niekoniecznie muszą oznaczać testy przeprowadzane na 5s, ekran o takiej rozdzielczości ma także nowszy model SE.

iPhone 5s zadebiutował w 2013 roku. Posiada on 4-calowy wyświetlacz, procesor Apple A7 taktowany zegarem 1,3 GHz i 1 GB RAM. Główna, umieszczona z tyłu kamera wykonuje zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 8 MP. Na przodzie znalazła się natomiast kamerka 1,2 MP. Wyraźnie widać, że mamy do czynienia z już kilkuletnim smartfonem. Mimo tego, wciąż jest on wspierany przez Apple. Oczywiście wydany na niego iOS 12 może być okrojony z kilku funkcji, które będą zarezerwowane dla najnowszych iPhone’ów. Ponadto ze względu na zaledwie 1 GB RAM i niską wydajność procesora, nowy iOS może mieć odczuwalne problemy z szybkością pracy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)