Nawigacja HERE Drive+ za darmo dla każdego urządzenia z Windows Phone 8.1

Nawigacja HERE Drive+ za darmo dla każdego urządzenia z Windows Phone 8.1

Nawigacja HERE Drive+ za darmo dla każdego urządzenia z Windows Phone 8.1
Redakcja
03.04.2014 08:56

Smartfony bardzo śmiało wypierają tradycyjne urządzenia do nawigacji GPS co widać chociażby w sklepach z aplikacjami: w miarę czasu znalazły się tam takie rozwiązania jak AutoMapa, Sygic czy TomTom, bo producenci zdawali sobie sprawę z tego, że nie wygrają dodatkowym urządzeniem ze smartfonem, którego i tak ma się pod ręką. Nokia w swoich urządzeniach oferuje z kolei darmową nawigację ze wskazówkami głosowymi i bez konieczności używania internetu. Jest to spora zaleta Lumii względem innych modeli dla Windows Phone… która właśnie znika, bo zupełnie za darmo aplikacja zawita także do innych urządzeń.

Obraz

Darmową nawigację HERE Drive+ otrzymają wszyscy użytkownicy platformy Windows Phone, którzy zaktualizują swój system do wersji 8.1. Co ważne, mowa tu o tej bardziej rozbudowanej wersji, która wcale nie ogranicza się do możliwości pobrania map do wykorzystania offline tylko dla jednego kraju. Drive+ to wersja umożliwiająca pobranie dowolnej ich liczby z listy aktualnie oferowanych 97 krajów. Skorzystać z niej będą mogli zarówno posiadacze taniej Lumii 520, flagowych modeli tego producenta, ale także użytkownicy innych urządzeń: HTC 8S i 8X, czy też Samsunga Ativ S. Do każdego urządzenia trafi także bezpłatnie HERE Transit ułatwiający korzystanie z środków transportu publicznego. Producent poinformował także o drobnych, acz przyjemnych zmianach w swoich aplikacjach: mapy zyskają widok 3D, nawigacja pozwoli z kolei na wybór dowolnego miejsca docelowego przez dłuższe przytrzymanie palca na ekranie.

Udostępnienie aplikacji dla innych użytkowników platformy, w szczególności nawigacji HERE Drive+ to poważny atut dla całego systemu. Co prawda dystans na jaki Nokia odsunęła konkurencję nieco się skróci, niemniej póki co ten właśnie producent i tak zapewnia najlepsze wsparcie dla Windows Phone, a darmowa nawigacja offline może być autem przy wyborze nowej słuchawki. W całej tej sytuacji nieco „poszkodowani” mogą poczuć się użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tych map. Do końca jednak nie było wiadomo, jak będzie wyglądała ich przyszłość i czy na pewno trafią one także do innych urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)