Nero 2014 - pakiet multimedialny do wielu zadań

Nero 2014 - pakiet multimedialny do wielu zadań

Nero 2014 - pakiet multimedialny do wielu zadań
Kuba Pawlak
19.09.2013 10:49, aktualizacja: 19.09.2013 11:35

Pod koniec lat 90 każdy kto posiadał nagrywarkę CD nie wyobrażał sobie pracy bez programu Nero Burning ROM. Niemiecki produkt do nagrywania płytek był prawie doskonały, a każda duża aktualizacja aplikacji przenosiła nowe funkcje, które później stawały się standardem stosowanym w oprogramowaniu tego typu.

Jedna z takich dużych nowości pojawiła się w 2001 roku kiedy Nero Burning ROM po raz pierwszy oferował możliwość nagrywania danych na płytach DVD, które pozwalały wypalić ponad sześciokrotnie więcej plików na nośniku o takiej samej średnicy i objętości co popularne płyty kompaktowe. Kilka miesięcy później udostępniono aktualizację, w której wprowadzono funkcję konwersji audio w locie. Użytkownicy bez potrzeby korzystania z zewnętrznych aplikacji mogli zapisywać różne formaty plików dźwiękowych na nośnikach Audio CD. Kolejną ciekawą funkcją wprowadzoną w programie było nie tylko dodanie obsługi kolejnych nośników danych (DVD Dual Layer), ale umożliwienie wypalania (drukowania) etykiet i grafik na powierzchni płyt dzięki wykorzystaniu technologii LightScribe.

Obraz

Czasy się zmieniły, a na nowe wersje aplikacji Nero Burning ROM nie budzą już takich emocji jak kiedyś. Choć program cały czas radzi sobie świetnie z zadaniami do jakich został stworzony to stracił sporo swojej popularności na rzecz wielu alternatywnych, głównie darmowych rozwiązań do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-ray.

Dzisiaj pojawiła się nowa wersja pakietu Nero 2014, w którym znajdziemy szereg zaktualizowanych aplikacji w tym Nero Video, Nero Burning ROM, Nero Express, Nero Recode, Nero Blu-ray Player czy NeroBackItUp. Lista nowości zestawu narzędzi Nero 2014 do zbyt imponujących nie należy. Producent wymienia m. in wprowadzenie aplikacji Nero Play, za pośrednictwem której użytkownicy mogą szybko strumieniować wideo i zdjęcia do swoich telewizorów oraz narzędzi do szybkiej konwersji płytek i plików do formatów kompatybilnych z popularnymi urządzeniami przenośnymi. Ponadto sporo zmian wprowadzono w aplikacji przeznaczonej do zarządzania mediami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)