Nero 2015: kultowy kombajn multimedialny w erze smartfonów i chmur

Nero 2015: kultowy kombajn multimedialny w erze smartfonów i chmur

Nero 2015: kultowy kombajn multimedialny w erze smartfonów i chmur
17.09.2014 18:28

Nero to dziś znacznie więcej niż tylko producent oprogramowaniado wypalania nośników optycznych. Flagowy pakiet firmy to prawdziwykombajn do pracy z multimediami, tym bardziej interesujący, żeoferowany w bardzo przystępnej cenie. Z tym większymzainteresowaniem przyjrzeliśmy się najnowszym wersji oprogramowaniaod niemieckiej firmy, wprowadzonym dziś do sprzedaży jako Nero 2015Platinum i Nero 2015 Classic.

Pierwsze, co przyjdzie zobaczyć użytkownikowi, to nowy,ujednolicony interfejs Nero Launchera, z którego może uruchamiaćposzczególne narzędzia pakietu. Posiadacze poprzedniej wersjiprogramu zauważą zapewne, że Niemcy najwyraźniej znudzili sięużytym w niej interfejsem Modern UI. Launcher tegorocznego wydaniato powrót do jasności, kolorów, cieni i wypukłości.

Obraz

Praktycznie każde z narzędzi doczekało się jakichś ulepszeń.Nieliniowy edytor wideo wprowadza nowe fonty i nowe przejściaanimacyjne – wiele z nich wygląda całkiem dobrze, pozwala teżwykorzystać akcelerację GPU przy pracy (co szczególnie przydajesię przy formatach HD). Menedżer zdjęć dodaje geotagowanie iznacznie upraszcza zarządzanie albumami fotograficznymi. Transkoderwideo obsługuje natywnie kilkanaście najpopularniejszych kodeków,rozpoznaje także te, które samodzielnie zainstalowaliśmy wsystemie. Dostajemy też możliwość wygodnego transkodowania mediówdo formatów zoptymalizowanych pod kątem wszelkiego rodzaju urządzeń– czy będzie to iPhone 4 czy Playstation 3. Wyraźnie ulepszonoteż odtwarzanie Blu-ray i Blu-ray 3D (wraz z możliwościąripowania i przygotowywania własnych płyt).

Obraz

Nowe wersje Nero największy nacisk kładą jednak na wygodnąobsługę urządzeń mobilnych użytkownika. I tak oto znajdującysię w pakiecie Nero MediaHome (dostępny niezależnie do pobrania zadarmo), po zainstalowaniu na PC pozwala na strumieniowanie filmówbezpośrednio na tablet, smartfon, czy smart TV. Z kolei Nero AirBurnzamienia urządzenie mobilne w „pilota” do Nero, pozwalajączdalnie kontrolować pracę jego aplikacji (przy odpowiednioskonfigurowanym routerze można to robić także spoza domowejsieci). Ciekawą innowacją jest wprowadzenie aplikacji-podręcznikówna tablety z Androidem i iOS-em, wygodniejsze w obsłudze, niżzintegrowany system pomocy – nie zabierają bowiem miejsca naekranie komputera. Mobilnej oferty dopełniają znane już narzędziado tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji przez Wi-Fi.

Obraz

Wspomnieć należy też o usłudze Nero Cloud, czyli chmurzestorage'owej, którą możemy wykorzystać do przechowywaniadowolnych danych – np. kopii zapasowych naszych plików. Domyślniekażdy użytkownik Nero otrzymuje 5 GB powierzchni na serwerze,dostępne są też większe plany, w tym nielimitowany, w którym za50 euro rocznie dostajemy nieograniczoną przestrzeń dyskową. Firmama podobno klienta, który w ten sposób przechowuje w chmurze ok. 10TB danych.

Produkt oferowany jest w dwóch wersjach –Classic i Platinum. Wersja Classic kosztuje 80 euro, zaś Platinum100 euro. Tańsza wersja pozbawiona jest wsparcia dla Blu-ray iformatów 4K, ma też mniejszą liczbę szablonów i efektówspecjalnych. W sprzedaży firma oferuje też samodzielnie narzędziaNero Burning Rom i Nero Video 2015 w cenie 50 euro, oraz za darmomultimedialny odtwarzacz Nero Media Home.

Wymagania sprzętowe są raczej skromne: nawet najbardziejwymagające edytor i transkoder wideo zadowolą się 2 GB RAM iprocesorem Core 2 Duo czy Athlon 64 X2, oraz kartą graficzną z 256MB RAM. Nero wciąż wspiera Windows XP (wymagany jest Service Pack3) oraz oczywiście wszystkie nowsze wersje systemu Windows. Niestetyw tym roku wciąż nie zobaczymy tak wyczekiwanej wersji Nero naMaka.

Jeżeli chcecie wypróbować możliwości nowego Nero 2015,zapraszamy do pobrania 15-dniowej wersji próbnej z naszegorepozytorium oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)