Netflix testuje nowy rodzaj subskrypcji. Oglądaj tylko na smartfonie i płać połowę ceny

Netflix testuje nowy rodzaj subskrypcji. Oglądaj tylko na smartfonie i płać połowę ceny

Netflix testuje nowy rodzaj subskrypcji. Oglądaj tylko na smartfonie i płać połowę ceny
Piotr Urbaniak
22.03.2019 22:04

Netflix cały czas eksperymentuje z rodzajami subskrypcji. Po globalnej podwyżce cen i ponownym ich obniżeniu, a także wyłączeniu okresu próbnego na rynku Polskim, platforma sprawdza kolejny pomysł. Jest to tzw. plan mobilny, który uprawnia do oglądania filmów tylko na smartfonie lub tablecie.

Testy planu mobilnego ruszyły w Indiach. Subskrypcja tego rodzaju wymaga aplikacji mobilnej; nie jest dostępna przez przeglądarkę. W zamian za to kusi zaskakująco niską ceną.

Mieszkańcy Indii za plan standardowy muszą zapłacić 500 rupii na miesiąc, a więc około 27,50 zł. Plan mobilny kosztuje dokładnie o połowę mniej, czyli 250 rupii (13,75 zł). Jeśli Netflix zachowałby taki przelicznik globalnie, to w Polsce cena nowej taryfy powinna wynieść równo 17 zł.

Subskrypcje krótsze niż miesięczne

*„Zawsze szukamy sposobów, aby uczynić Netflix bardziej przystępnym. Będziemy testować różne opcje w wybranych krajach, gdzie członkowie mogą oglądać Netflix na swoim urządzeniu mobilnym po niższej cenie i wykupować abonament na krótsze okresy” – czytamy w oświadczeniu przesłanym The Verge*. Nawiasem mówiąc, wypowiedź ujawnia kolejną nowinkę.

Przedsiębiorstwo rozważa także subskrypcji krótszych niż miesięczne. Być może tygodniowych lub nawet dziennych. Zdaje się to być świetną ofertą dla kogoś, komu zależy na przykład na obejrzeniu tylko jednego filmu. Albo będzie chciał sprawdzić ofertę wobec braku triala.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)