Netflix ujawni wszystkie swoje kategorie dzięki nowemu rozszerzeniu do Chrome

Netflix ujawni wszystkie swoje kategorie dzięki nowemu rozszerzeniu do Chrome

Netflix ujawni wszystkie swoje kategorie dzięki nowemu rozszerzeniu do Chrome
Oskar Ziomek
06.02.2017 17:22

Chociaż do zostania najpopularniejszym serwisem wideo na życzenie w naszym kraju, Netflixowi wiele brakuje, z pewnością ma swoich zwolenników. Kusić może przede wszystkim ogromny katalog filmów dostępnych w bardzo dobrej jakości. Jeśli już jednak zdecydujemy się na wykupienie abonamentu i korzystanie z serwisu, wyszukiwanie nowych filmów do obejrzenia z poziomu przeglądarki może momentami nie być tak proste, jak byśmy tego chcieli.

Problemy mogą sprawiać kategorie, których widoczna jest tylko część. Jak się okazuje, „pod spodem” serwis oferuje znacznie więcej, dużo bardziej szczegółowych gatunków, według których można segregować i wyszukiwać filmy. Netflix Categories to dodatek do przeglądarki Google Chrome, który rozwiązuje ten problem, udostępniając listę wszystkich kategorii Netflixa.

Obraz

Obsługa jest przy tym naprawdę prosta i z pewnością nie powinna nikogo odstraszać. Po zainstalowaniu rozszerzenia, jego ikona pojawia się na górnym pasku. Od teraz, będąc na stronie Netflixa, wystarczy kliknąć na dodatek, a następnie z jego poziomu przeszukiwać kategorie, aby korzystać z pełnej ich listy. Rozszerzenie pozwala zarówno przeglądać całą listę gatunków, jak i wyszukiwać je ręcznie, po podaniu słów kluczowych.

Co ważne, w tym drugim przypadku nie jest istotna kolejność słów w pełnej nazwie gatunku, przez co wpisując w wyszukiwarkę na przykład słowo Action, na długiej liście proponowanych gatunków znajdziemy m.in. Action Comedies, ale również Asian Action Movies. Jedyną koniecznością jest stosowanie angielskich nazw, ale w przypadku gatunków nie powinno być to szczególnie problematyczne.

Rozszerzenie Netflix Categories dla Chrome'a dostępne jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)