Netflix uniemożliwi dzielenie konta? Serwis pracuje nad nowymi ograniczeniami

Strona głównaNetflix uniemożliwi dzielenie konta? Serwis pracuje nad nowymi ograniczeniami
12.03.2021 10:06
Netflix pracuje nad nowymi ograniczeniami (fot. Pexels)
Netflix pracuje nad nowymi ograniczeniami (fot. Pexels)

Netflix pracuje nad stworzeniem rozwiązania, które pozwoli ograniczyć proceder współdzielenia konta przez wielu użytkowników serwisu. Jak informuje portal "The Streamable", amerykańska korporacja rozpoczęła już testy nowej funkcji bezpieczeństwa.

bECswYIB

Z doniesień zagranicznych mediów wynika, że niektórzy użytkownicy popularnej platformy streamingowej po zalogowaniu się na swoje konto ujrzeli specjalną planszę z prośbą o podanie kodu wysłanego na powiązany numer telefonu lub adres mailowy.

  • Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby dalej oglądać - brzmiał komunikat.

Netflix planuje nowe ograniczenia

  • Ten test ma na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione - wyjaśnia rzecznik platformy, cytowany przez portal "The Verge".Jak szacuje firma "Magid", około jedna trzecia użytkowników serwisu dzieli się hasłem do konta. Koszty dzielone są na kilka osób, dzięki czemu usługa jest znacznie tańsza. Netflix przypomina natomiast, że wszelkie oglądane treści są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.
bECswYID

Według wyliczeń "Parks Associates", Netflix na tego typu praktykach traci rocznie ok. 9 miliardów dolarów.

Jak dotąd nie wiadomo, na jakiej zasadzie będzie przebiegać typowanie konta do weryfikacji i czy jednorazowe wprowadzenie kodu w nowej lokalizacji wystarczy, aby bez problemów korzystać z serwisu. Zagraniczne media podkreślają, że rozpoczęcie testów nie oznacza, że nowa funkcja trafi do finalnej wersji usługi.

Mobilną aplikację Netflix na Androida i iOS-a można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECswYJz