Netflix w końcu dostępny po polsku. Wkrótce także więcej rodzimych produkcji

Netflix w końcu dostępny po polsku. Wkrótce także więcej rodzimych produkcji

20.09.2016 11:07, aktual.: 20.09.2016 11:18

Nadeszła w końcu chwila wyczekiwana przez użytkowników Netfliksa już od momentu oficjalnej premiery w naszym kraju, czyli od stycznia. Po dziewięciu miesiącach otrzymaliśmy bowiem polską wersję językową interfejsu tej najpopularniejszej usługi wideo na żądanie. A to tylko jedno z pól, na których amerykański serwis chce integrować się z polskimi widzami.

Obraz

Wprowadzenie polskiej wersji językowej nie jest pierwszym etapem dostosowywania Netfliksa do lokalnych warunków. Na początku czerwca Polacy zyskali możliwość opłacania usługi w złotówkach. Kwoty zostały przeliczone i zaokrąglone (kolejno 34, 43 i 52 zł), co nie zmienia faktu, że po wprowadzeniu powyższych zmian można uniknąć dodatkowych prowizji za przewalutowanie.

Netflix spełnił także, przynajmniej częściowo, obietnice o dostępności polskich materiałów. Na razie są to między innymi nagrania występów polskich stand-upperów, na przykład Mariusza Kałamagi czy Karola Modzelewskiego. Ponadto w usłudze są już także dostępne pewne polskie filmy, mowa tutaj między innymi o głośnym Pokłosiu czy komedii Juliusza Machulskiego, Ile waży koń trojański?[img=netflix-pl2]Niestety na razie wciąż nie wiadomo nic o planach kooperacji Netfliksa z polskimi producentami, które mają poskutkować oryginalnymi serialami tworzonymi nad Wisłą. Szef firmy, Reed Hastings, zapowiada jednak, że prace trwają: Będziemy się cały czas rozwijać i dodawać do katalogu najlepsze filmy oraz seriale z Polski i całego świata. Aplikacje Netfliksa można oczywiście znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)