Netflix wprowadza funkcję dla niezdecydowanych użytkowników

Netflix wprowadza funkcję dla niezdecydowanych użytkowników

Netflix wprowadza funkcję dla niezdecydowanych użytkowników
Źródło zdjęć: © Netflix
Karolina Kowasz
29.04.2021 12:51

Problem wyboru ciekawego filmu czy serialu do obejrzenia jest bardziej powszechny niż mogłoby się wydawać. Z myślą o użytkownikach, którzy borykają się z nim regularnie, platforma postanowiła wprowadzić nową opcję losowego odtwarzania.

Od teraz wszystkie osoby mające problem z wybraniem nowego filmu czy serialu do obejrzenia będą mogły wybrać funkcję losowego odtwarzania. Jak podaje Netflix, wybór tytułu odbędzie się na podstawie poprzednich preferencji użytkownika.

Wybranie funkcji losowego odtwarzanie nie oznacza jednak automatycznie, że użytkownikowi zostanie zaproponowane coś nowego. Może to być również produkcja, którą już rozpoczął oglądać, film z zapisanej listy bądź tytuł, którego wcześniej nie skończył oglądać.

Play Something | Netflix

Żeby ułatwić użytkownikom możliwość szybkiego losowego odtworzenia, Netflix umieścił ją w kilku miejscach. Opcja znalazła się zaraz pod nazwą profilu danej osoby, w dziesiątym wierszu głównej strony oraz w menu nawigacji, po lewej stronie ekranu.

Osoby korzystające z czytników ekranów z pewnością ucieszy informacja, że funkcja losowego odtwarzania posiada pełne wsparcie zamiany tekstu na mowę. Wystarczy więc skorzystać z syntezatora mowy aby uruchomić tę funkcję, a następnie cieszyć się nowym filmem czy serialem, który od dawna czeka na dokończenie.

Widać wyraźnie, że Netflix stara się za wszelką cenę stworzyć platformę, która będzie przyjazna wszystkim użytkownikom. Nowa zmiana, chociaż może wydawać się zabawna, na pewno pomoże wielu osobom mającym problem z podjęciem decyzji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)