Netflix wprowadza kontrolę rodzicielską na wybrane filmy i seriale

Netflix wprowadza kontrolę rodzicielską na wybrane filmy i seriale

Netflix wprowadza kontrolę rodzicielską na wybrane filmy i seriale
Oskar Ziomek
06.03.2018 15:14, aktualizacja: 12.06.2018 16:09

Netflix wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników i wprowadza do swojej usługi nowe funkcje związane z bezpieczeństwem. Na czele możliwość stosowania blokowanej PIN-em kontroli rodzicielskiej teraz także w stosunku do wybranych przez użytkownika filmów i seriali. To możliwość dostępna niezależnie od blokowania treści dla różnych grup wiekowych, dzięki której każdy rodzic będzie mógł teraz zablokować te filmy, które jego zdaniem są i tak nieodpowiednie dla jego pociech.

Twórcy usługi zwracają uwagę, że zmiany podyktowane są stale rosnącym zainteresowaniem Netfliksem nie tylko przez pojedyncze osoby, ale także całe rodziny. Priorytetem ma być natomiast utrzymanie usługi na tyle funkcjonalnej, by z powodzeniem mogli korzystać z niej wszyscy członkowie rodzin, w tym najmłodsi użytkownicy, których trzeba uchronić przed nieodpowiednią treścią. Nowe rozwiązanie ma natomiast pozwolić rodzicom samodzielnie decydować o dostępności konkretnych tytułów dla dzieci, niezależnie od sugerowanych ograniczeń wiekowych.

350211108927465409

W parze z nową funkcjonalnością kontroli rodzicielskiej idzie również wyraźniejsze informowanie widza o tym, do jakiej kategorii zabezpieczeń wiekowych zalicza się odtwarzany film. W tym celu nie tylko podczas wyboru nagrania, ale również podczas samego odtwarzania na ekranie prezentowany będzie symbol informujący o grupie wiekowej, dla jakiej przeznaczona jest treść.

Nowe funkcje w Netfliksie mają trafić do użytkowników usługi na całym świecie i na wielu platformach. Aktualizacji spodziewać się można w najbliższych miesiącach. Jak zwykle w takich sytuacjach, nowość nie trafi zapewne do wszystkich w tym samym momencie. Aplikację Netflix na smartfony można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu w wersji dla Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)