Netflix wprowadza nową funkcję. Pozwoli na zmianę prędkości odtwarzania

Netflix z nową funkcją. Pozwoli zmieniać prędkość oglądanych filmów i seriali
Netflix z nową funkcją. Pozwoli zmieniać prędkość oglądanych filmów i seriali

01.08.2020 15:45

Netflix zdążył już przyzwyczaić użytkowników do regularnego dodawania nowości do swoich aplikacji. Platforma właśnie potwierdziła kolejną. Od teraz widzowie będą mieli możliwość zmiany prędkości oglądanych filmów i seriali dostępnych w serwisie.

Użytkownicy będą mogli spowolnić oglądane materiały do prędkości 0,5x lub 0,75x oraz przyspieszyć odtwarzanie do prędkości 1,25x i 1,5x. Funkcja dostępna jest tylko na Androida, jednak firma już zapowiedziała, że zamierza przetestować innowacyjne rozwiązanie również na iOS oraz w przeglądarce www.

Netflix informuje, że subskrybenci chcący korzystać z nowej opcji, będą musieli wyrażać zgodę za każdym razem, gdy włączą nowy film lub serial. Ma to zapobiec przypadkowemu obejrzeniu kolejnych materiałów z np. 1,5-krotną prędkością.

Serwis potwierdził, że pracuje nad funkcją od 2019 roku i zdążył się już spotkać z negatywnymi opiniami na temat jej wprowadzenia. Wśród społeczności Hollywood, której nowa możliwość zdecydowanie nie przypadła do gustu znaleźli się m.in. Aaron Paul i reżyser Brad Bird.

Choć nowa funkcja była mocno krytykowana przez twórców filmów i seriali, Netflix broni swojej decyzji. Firma podkreśla, że podobne rozwiązania dostępne są w wielu innych serwisach, a także w odtwarzaczach DVD. Zdaniem przedstawicieli platformy, użytkownicy z chęcią skorzystaliby z możliwości przyspieszenia niektórych scen, jak również spowolnienia materiału - ta druga opcja miałaby pomóc widzom, którzy narzekają na problemy ze słuchem.

Aplikację Netflix na Androida oraz na iOS można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)