Netgear Nighthawk AX8 – szczyt techniki wśród routerów z najwyższej półki

Netgear Nighthawk AX8
Netgear Nighthawk AX8

05.12.2018 17:08, aktual.: 06.12.2018 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netgear wprowadził własnie na rynek router Nighthawk AX8. Urządzenie kryje wsobie najbardziej zaawansowane rozwiązania, dostępne obecnie na rynku. Router ten może wprowadzić nas w nową erę Wi-Fi pod warunkiem, że kogoś na niego stać.

Nighthawk AX8 to pierwszy w branży 8-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax. Specyfikacja pozwala na transfer danych z prędkościami od 1,2 do 4,8 Gb/s. Konstrukcja routera, wyraźnie inspirowana kosmicznym myśliwcem, ukrywa cztery wysokowydajne anteny. Ta konstrukcja zapewnia doskonałe pokrycie zasięgiem mieszkania lub domu we wszystkich pokojach, a także na zewnątrz.

Nie bez znaczenia jest tu 64-bitowy czterordzeniowy procesor, taktowany z częstotliwością 1,8 GHz, który gwarantuje w pełni płynną pracę. Router sprawdzi się zarówno podczas intensywnego grania, jak i przesyłania materiałów wideo 4K między domowym NAS-em i telewizorem. Całość dopełnia sześć gigabitowych portów Ethernet oraz dwa USB 3.0.

Obraz
Netgear Nighthawk AX8
Netgear Nighthawk AX8

Specyfikacja tego niezwykłego routera obejmuje obsługę kanału 160 MHz, którego wyższa częstotliwość pozwala podwoić prędkość przesyłania danych oferowaną przez kanał 80 MHz. Dzięki temu wszystkie urządzenia mobilne w domu będą miały dostęp do gigabitowego łącza. Router stosuje także technikę OFDMA (Ortogonalne zwielokrotnianie w dziedzinie częstotliwości w wersji dla wielu użytkowników), mechanizm MU-MIMO (Multi-User Multiple Input Multiple Output) i modulację 1024-QAM.

Jakby tego było mało, urządzenie przyjmuje polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Cena routera Nighthawk AX8 powala w nie mniejszym stopniu, niż opisana wyżej specyfikacja. Urządzenie kosztuje 1899,90 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)