Netia, Budimex, Dialog i Ericsson będą budować sieć szerokopasmową

Netia, Budimex, Dialog i Ericsson będą budować sieć szerokopasmową

29.11.2011 16:05

Firmy Netia, Budimex, Dialog i Ericsson złożyły swoje podpisy pod Listem Intencyjnym, w którym wyraziły miedzy innymi chęć udziału we wspólnej budowie regionalnych sieci szerokopasmowych.

O powstaniu konsorcjum poinformował jej inicjator — Netia — w komunikacie prasowym. Konsorcjum będzie wspólnie pracować przy budowie takich sieci, jak wspomniana już przez nas „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” czy „Internet dla Mazowsza”. Według Mirosława Godlewskiego, Prezesa Zarządu Netia S.A., głównym powodem, dla którego Netia postanowiła zbudować to konsorcjum jest konieczność wykorzystania stojącej przed naszym krajem, niepowtarzalnej szansy na zbudowanie optymalnych i w pełni otwartych na wszystkich zainteresowanych regionalnych sieci szerokopasmowych.

Członkowie konsorcjum są liderami w swoich branżach i ich udział w inicjatywie ma zagwarantować, że powstaną nowe, dostosowane do obecnych wymagań sieci, a wyeliminowane zostanie ryzyko ponownej monopolizacji rynku. Konsorcjum będzie pracować nad stworzeniem optymalnych rozwiązań technicznych, prawnych, finansowych i organizacyjnych, które pozwolą wyciągnąć maksimum korzyści z przeznaczonych na rozwój infrastruktury funduszy publicznych. Dla sygnatariuszy Listu ważne jest również zagwarantowanie otwartości infrastruktury dla wszystkich zainteresowanych operatorów na takich samych warunkach.

Konsorcjum deklaruje również gotowość do przystąpienia do przetargów na budowę i eksploatację sieci szerokopasmowych, w szczególności „Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej” oraz „Internetu dla Mazowsza”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)