Netia z nowym (starym) dekoderem Netgem – czy będzie z tego TV 4K?

Netia z nowym (starym) dekoderem Netgem – czy będzie z tego TV 4K?

Netia z nowym (starym) dekoderem Netgem – czy będzie z tego TV 4K?
20.03.2017 14:21

Większość użytkowników oferowanej przez Netię usługiTelewizja Osobista wykorzystuje dekoder Netia Player N7700. Teraznowi klienci, jak również ci, którym stary dekoder szwankuje,otrzymają nowe urządzenie, Netia Player 2.0 (N7800). To jużtrzecia generacja tego sprzętu, wciąż od francuskiej firmy Netgem.

Kilka tygodni temu Netia zaktualizowała oprogramowanie swoichodtwarzaczy N7700, przynosząc użytkownikom przede wszystkimcałkowicie odmieniony, lepiej przemyślany interfejs w HTML5, niedodający jednak żadnych nowych funkcji czy aplikacji. Może niejest to Kodi, ale na tle interfejsów typowych przystawektelewizyjnych Netia Player wypada dziś bardzo dobrze.

Netia Player - aktualizacja oprogramowania

Teraz w ofercie dostawcy znalazł się Netgem N7800, nowy modeldekodera, oferowany jako Netia Player 2.0. Domyślnie działa on podkontrolą odświeżonego firmware, przynosi swoim użytkownikomszybszą łączność bezprzewodową (802.11ac) i nieco mniejszezużycie energii (10W podczas pracy, 0,5W w trybie czuwania). Wyglądana to, że doszło też wsparcie dla kodeka HEVC.

Obraz

Nie jest to jednak jakoś specjalnie nowe urządzenie, co więcej, bardzo mało o nim wiadomo – a dostępne informacje są wzajemnie sprzeczne. Niektóre kablówki informują klientów, że model N7800 zapewnia rozdzielczość 1920×1080 px (FullHD), po złączu HDMI 1.4. W innych źródłach znajdziemy za to doniesienia o wsparciu dla rozdzielczości 4K, HDR i to wszystko po HDMI 2.0. Sama Netia oficjalnie zapowiada jedynie, że będzie swój odtwarzacz wzbogacać o nowe funkcje – przez telefon żadnych konkretów nie udało się uzyskać. Będziemy próbowali dalej.

Obraz

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Netgem oferuje dziś oczywiście dekoder 4K – to nowszy model, oznaczony jako N7900, którego parametry odpowiadają temu, czym zdaniem niektórych miałoby być N7800. Modelu N7800 w ofercie Francuzów dziś już za to nie znajdziemy, za to po przedstawionym zdjęciu Netia Playera 2.0 można sądzić, że w rzeczywistości mamy do czynienia z modelem N7900.

Jak zmieniała się Telewizja Osobista? | Netia

Jeśli faktycznie tak by było, to jest to świetna wiadomość, choćby dlatego, że N7900 oferuje 2 GB RAM i przeglądarkę Chromium, jako środowisko uruchomieniowe dla webowych aplikacji. Taka przystawka telewizyjna w rękach doświadczonego użytkownika może być o wiele więcej, niż tylko przystawką telewizyjną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)