Nexus 6 dostępny w sieci Play. Ma kolejne kłopoty, tym razem z obudową

Nexus 6 dostępny w sieci Play. Ma kolejne kłopoty, tym razem z obudową

Nexus 6 dostępny w sieci Play. Ma kolejne kłopoty, tym razem z obudową
Redakcja
19.01.2015 13:50

Zaprezentowany w październiku ubiegłego roku fablet Google Nexus 6 tworzony przy współpracy z Motorolą jest coraz łatwiejszy do dostania także w Polsce. Obecnie znajdziemy go już nie tylko w sklepach z elektroniką użytkową, ale również w ofercie operatora P4 i jego sieci Play. Niestety, Internet obiegają informacje o kolejnych problemach związanych z tym urządzeniem.

W przypadku tego Nexusa trzeba podchodzić do sprawy znacznie inaczej, niż w przypadku starszych edycji. Nowe urządzenie jest nie tylko o wiele większe, ale przede wszystkim sporo droższe – 2499 zł w dniu premiery to spory wydatek, na który może pozwolić sobie tylko niewielka grupa osób. Przy takiej cenie mamy z kolei prawo spodziewać się naprawdę solidnego wykonania, a także zupełnie bezkompromisowej wydajności. O tym, że brakuje tego drugiego czynnika mogliśmy się dowiedzieć już jakiś czas temu, teraz za sprawą kupujących okazuje się, że również w pierwszej kwestii Google nie stanęło na wysokości zadania i sprzęt ma problemy z obudową.

Obraz

W Internecie pojawiły się już zdjęcia przedstawiające odklejające się tylne części obudowy Nexusa 6 – klapka urządzenia wybrzusza się, a następnie odrywa od bocznej ramki zdradzając, co jest w środku. W niektórych przypadkach okazuje się, że jest to wina wadliwych baterii – warto więc być ostrożnym, bo historia zna już niejeden przypadek eksplodującego smartfonu, który potrafił poparzyć użytkownika, lub nawet doprowadzić do poważnego i tragicznego w skutkach pożaru. Niektóre osoby mówią o problemie pojawiającym się od razu po zakupie, u innych występuje on dopiero w kilka tygodni od wyciągnięcia z pudełka. Motorola potwierdziła, że takie przypadki mają miejsce. Wiele wskazuje na to, że jest to wada fabryczna i efekt np. zastosowania nieodpowiedniego kleju, co więcej, dotyczy on także innych urządzeń tworzonych przez tę firmę jak Moto X 2014 czy DROID Turbo.

Co powinniśmy zrobić w razie problemów? Wysłać urządzenie w ramach gwarancji do producenta, lub skierować się do sprzedawcy. Obecnie Nexusa 6 możemy dostać już nie tylko w dużych sklepach, ale i w sieci Play – w ofercie Play na Kartę kosztuje 2399 zł, taniej jest tylko w przypadku wysokich abonamentów przekraczających kwotę 100 zł miesięcznie. Dodajmy, że to nie pierwszy problem jaki dotyka „elitarną serię”. Nexus 4 borykał się z przypadkami samoistnie pękającej tylnej szklanej obudowy, Nexus 7 miał z kolei problemy z GPS-em i dotykiem bez zapewnionego uziemienia. Nie jest to też jedyny problem tego konkretnego modelu. Pomimo bardzo mocnej specyfikacji, na jaką przypada procesor czterordzeniowy Snapdragon 805 o taktowaniu 2,7 GHz i aż 3 GB pamięci RAM nowy Nexus potrafi być wolniejszy od poprzednika. Wszystko za sprawą domyślnie włączonego szyfrowania, które nie korzysta z przyśpieszenia sprzętowego. Niebagatelną rolę odgrywa również wysoka rozdzielczość ekranu.

Wiele wskazuje na to, że wraz z Nexusem 6 czar tej serii urządzeń pryska – sprzęt jest nie tylko drogi, ale i przeznaczony tylko dla pewnego grona użytkowników… a i to w teorii, bo system nie jest dostosowany do fabletów. Nie każdy chce natomiast taszczyć ze sobą ogromnego, bo 5,96-calowego potwora, który cierpi na spadki wydajności, który nie będzie w stanie wykorzystać możliwości 64-bitowego Androida (wykorzystany SoC jest 32-bitowy), a który na dodatek może się rozkleić. Czy za taką sytuację można obwiniać Google? Tak, to ono wybiera firmy z którymi współpracuje i powinno znacznie restrykcyjnie podchodzić do ewentualnej kontroli jakości tak sprzętu, jak i własnego systemu – Android 5.0 okazał się przecież być pełnym najróżniejszych błędów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)