Nie będzie już drukowanych wersji Encyklopedii Britannica

Redakcja

14.03.2012 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Może to być ostatnia szansa, aby nabyć drukowaną wersję 32-tomowej Encyklopedii Britannica. Wydawca poinformował o zaprzestaniu dystrybucji papierowych wersji encyklopedii w przyszłości.

Britannica to najstarsza wydawana dotychczas encyklopedia. Od 1768 roku ukazało się 15 wydań popularnej, starannie opracowywanej encyklopedii. Obecnie pracuje nad nią 100 pełnoetatowych redaktorów oraz ponad 4000 ekspertów. Jedenaste wydanie, które jest dostępne w domenie publicznej, poprzez strony internetowe Projektu Gutenberg.

Jak zaznaczają twórcy, ich celem jest dotarcie do swoich odbiorców metodami, jakie są dla nich wygodne. Dlatego od kilku lat można było zaobserwować powolny, lecz stały proces cyfryzacji encyklopedii. Pierwsza edycja encyklopedii, dostępna na płycie CD pojawiła się już w 1989 roku. Od 1994 roku dostępna jest również w internetowej postaci pod adresem Britannica.com. W 2000 roku wydane zostały pierwsze aplikacje przeznaczone na komórki, a dziesięć lat później zawartość encyklopedii dostępna była dostępna na wszystkich urządzeniach Apple'a.

Z okazji porzucenia wydawania drukowanych wersji, internetowa wersja encyklopedii dostępna jest za darmo dla wszystkich użytkowników przez tydzień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)