Nie będzie Minecrafta 2. Twórcy gry nie chcą dzielić społeczności

Nie będzie Minecrafta 2. Twórcy gry nie chcą dzielić społeczności

Nie będzie Minecrafta 2. Twórcy gry nie chcą dzielić społeczności
02.10.2018 13:06, aktualizacja: 02.10.2018 17:28

Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Od wydania gry sprzedanych zostało ponad 150 milionów jej kopii, a każdego miesiąca gra w nią ponad 90 milionów osób, co daje jej drugie miejsce w historii gier komputerowych po Tetrisie. Mimo tego, drugiej części Minecrafta nie będzie.

Gra, która odniosła taki sukces, zwykle prosi się o kontynuację. W przemyśle rozrywkowym wszelkie sequele i prequele to żyła złota, z której szkoda nie czerpać pełnymi garściami. W 2014 roku Microsoft zapłacił za Minecrafta 2,5 miliarda dolarów i biorąc pod uwagę rozwój gry mógłby oczekiwać, że na kolejnej części także nieźle zarobi. Jednak historia potoczy się inaczej. Będzie to jedyna „część serii” i nic tego nie zmieni.

Helen Chiang, kierująca obecnie Minecraftem, zdradziła, że kierunek rozwoju gry został wytyczony inaczej. Społeczność grających jest tak duża i silna, że podzielenie jej między grających w „część pierwszą” i „część drugą” nie ma sensu. Gracze obecnie wspólnie projektują budowle, kształtują i poznają fenomenalny świat Minecrafta i podzielenie społeczności przyniosłoby katastrofalne skutki. Zamiast tego Microsoft zamierza rozbudowywać grę i wypuszczać kolejne mody i dodatki. Dlatego też wszystkie aktualizacje gry są dostępne za darmo.

To tłumaczy, dlaczego kolejna gra, osadzona w świecie Minecrafta nie jest zatytułowana Minecraft 2. Minecraft: Dungeons, który ma przypominać Diablo, został zaprezentowany w ostatni weekend września i jest pierwszą pełnoprawną grą studia Mojang od czasów wydania oryginalnego Minecrafta. Choć wizualnie przypomina pierwowzór, nie możemy oczekiwać tak ogromnych możliwości tworzenia i budowania, jak w pierwowzorze. Zamiast tego dostaniemy więcej eksploracji, dobrze rokującą fabułę i klasyczną przygodę w podziemiach.

Minecraft: Dungeons została tak skonstruowana, by nie odciągała graczy od ciągle rozwijanego pierwowzoru, a kto wie, czy fabularna przygoda nie zainteresuje kolejnych graczy Minecraftem. W przyszłości możemy spodziewać się kolejnych gier tego typu – będą dostarczały nowych wrażeń, rozwiną uniwersum i zapewnią Microsoftowi spore dochody, ale jednocześnie nie podzielą społeczności. Poza tym gracze mogą sami stworzyć Minecrafta 2 w Minecrafcie, jeśli będą mieli ochotę.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)