Nie będzie Minecrafta 2. Twórcy gry nie chcą dzielić społeczności

Nie będzie Minecrafta 2. Twórcy gry nie chcą dzielić społeczności02.10.2018 13:06
Nie będzie Minecrafta 2. Twórcy gry nie chcą dzielić społeczności

Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Od wydania gry sprzedanych zostało ponad 150 milionów jej kopii, a każdego miesiąca gra w nią ponad 90 milionów osób, co daje jej drugie miejsce w historii gier komputerowych po Tetrisie. Mimo tego, drugiej części Minecrafta nie będzie.

Gra, która odniosła taki sukces, zwykle prosi się o kontynuację. W przemyśle rozrywkowym wszelkie sequele i prequele to żyła złota, z której szkoda nie czerpać pełnymi garściami. W 2014 roku Microsoft zapłacił za Minecrafta 2,5 miliarda dolarów i biorąc pod uwagę rozwój gry mógłby oczekiwać, że na kolejnej części także nieźle zarobi. Jednak historia potoczy się inaczej. Będzie to jedyna „część serii” i nic tego nie zmieni.

Helen Chiang, kierująca obecnie Minecraftem, zdradziła, że kierunek rozwoju gry został wytyczony inaczej. Społeczność grających jest tak duża i silna, że podzielenie jej między grających w „część pierwszą” i „część drugą” nie ma sensu. Gracze obecnie wspólnie projektują budowle, kształtują i poznają fenomenalny świat Minecrafta i podzielenie społeczności przyniosłoby katastrofalne skutki. Zamiast tego Microsoft zamierza rozbudowywać grę i wypuszczać kolejne mody i dodatki. Dlatego też wszystkie aktualizacje gry są dostępne za darmo.

To tłumaczy, dlaczego kolejna gra, osadzona w świecie Minecrafta nie jest zatytułowana Minecraft 2. Minecraft: Dungeons, który ma przypominać Diablo, został zaprezentowany w ostatni weekend września i jest pierwszą pełnoprawną grą studia Mojang od czasów wydania oryginalnego Minecrafta. Choć wizualnie przypomina pierwowzór, nie możemy oczekiwać tak ogromnych możliwości tworzenia i budowania, jak w pierwowzorze. Zamiast tego dostaniemy więcej eksploracji, dobrze rokującą fabułę i klasyczną przygodę w podziemiach.

Minecraft: Dungeons została tak skonstruowana, by nie odciągała graczy od ciągle rozwijanego pierwowzoru, a kto wie, czy fabularna przygoda nie zainteresuje kolejnych graczy Minecraftem. W przyszłości możemy spodziewać się kolejnych gier tego typu – będą dostarczały nowych wrażeń, rozwiną uniwersum i zapewnią Microsoftowi spore dochody, ale jednocześnie nie podzielą społeczności. Poza tym gracze mogą sami stworzyć Minecrafta 2 w Minecrafcie, jeśli będą mieli ochotę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)