Nie chcesz czekać? Wymuś instalację Windows 10 niewielką edycją rejestru

Strona głównaNie chcesz czekać? Wymuś instalację Windows 10 niewielką edycją rejestru
16.02.2015 12:24
Nie chcesz czekać? Wymuś instalację Windows 10 niewielką edycją rejestru
Redakcja
Redakcja

Osoby niezadowolone z braku dostępności testowego wydania Windows 10 dla swojego urządzenia mogą dzięki niewielkiej modyfikacji rejestru zainstalować najnowszy system od Microsoftu. Jak się okazuje, w przypadku wielu smartfonów możliwe jest wymuszenie procesu aktualizacji i wbrew niektórym internetowym opiniom, wcale nie potrzebujemy modelu wyposażonego w złącze kart SD.

Dokładne instrukcje dotyczące wymuszania aktualizacji możemy znaleźć na dwóch forach internetowych. Na pierwszym z nich, międzynarodowym XDA, które jest znane przede wszystkim z modyfikacji Androida, znajdziemy specjalną aplikację do „hakowania” Windows Insider. Procedura wymaga przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych, uruchomienia aplikacji na komputerze podłączonym do tej samej sieci bezprzewodowej i wejście pod odpowiedni adres. Dzięki wspomnianej aplikacji możliwa jest podmiana identyfikatora, pod jakim przedstawia się telefon. W efekcie program Insider może zakwalifikować nasze urządzenie jako kompatybilne. Modyfikacja została sprawdzona m.in. na Lumii 1520, 920 i 930, działa na nich prawidłowo.

350131330983684033

Podobny poradnik dotyczący urządzeń posiadających złącze kart microSD znajdziemy z kolei na polskim forum windowsmania, które zajmuje się kwestiami związanymi z modyfikowaniem Windows Phone. Poradnik omawia ręczną aktualizację rejestru przeprowadzoną na Lumii 625 z systemem i dodatkami w wersji Cyan. Po wprowadzeniu niewielkiej zmiany urządzenie również przedstawia się jako zupełnie inny model, co umożliwia skorzystanie z programu Windows Insider i jego zaktualizowanie. Proces udał się w przypadku omawianej Lumii, zawiódł jednak w przypadku Samsunga Ativ S. Według oficjalnych wypowiedzi pracowników Microsoftu, próby wymuszania aktualizacji mogą skończyć się uszkodzeniem systemu i całkowitym zablokowaniem telefonu. W takim przypadku konieczne będzie jego ponowne flashowanie. Nie zalecamy wymuszania aktualizacji i przypominamy, że użytkownicy wykonują ją na własną odpowiedzialność.

Testowa wersja Windows 10 została opublikowana w ubiegłym tygodniu. Microsoft zdecydował się na pośpieszne wydanie tej wersji, w efekcie czego oficjalnie jest ona dostępna jedynie dla urządzeń z niższej półki cenowej. Użytkownicy korzystający z flagowych modeli muszą czekać na poprawkę: przez zastosowanie najprostszej metody aktualizacji wymagana jest na tyle duża ilość miejsca, że aktualnie nie jest możliwe jej wykonanie na lepiej wyposażonych Lumiach, gdzie partycja systemowa jest zajęta w większym stopniu. Instalacja testowej wersji będzie możliwa za jakiś czas, gdy Microsoft przygotuje mechanizm pozwalający na dynamiczną zmianę wielkości partycji i odpowiednie jej dostosowanie na potrzeby tego procesu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)