Nie drukuj. Mobilna Opera 52 zapisze stronę jako PDF

Nie drukuj. Mobilna Opera 52 zapisze stronę jako PDF16.05.2019 15:06
Opera 52 Pozwala zapisać stronę jako PDF
Opera 52 Pozwala zapisać stronę jako PDF

Opera 52 dla Androida ułatwi nam przechowywanie ważnych informacji, zawartych na stronach. Możliwość zapisania strony jako dokumentu PDF ma nam zastąpić drukowanie stron bądź zapisywanie ich zrzutów ekranu.

Pomysł autorów Opery jest interesujący. Wyszli z założenia, że coraz więcej osób przegląda strony na smartfonach, czytając na nich także dłuższe artykuły, robiąc zakupy albo rezerwacje. W podróży i przy załatwianiu różnych spraw często korzystamy z elektronicznych wersji dokumentów, biletów i potwierdzeń. Jednocześnie nie każdy chce trzymać na smartfonie osobne aplikacje do wszystkiego.

Tu do gry wchodzi Opera 52. Przeglądarka pozwala zapisać otwartą aktualnie stronę jako dokument PDF. To daje nam szersze możliwości korzystania z cyfrowych potwierdzeń różnego typu, które możemy zapisać offline, w chmurze albo przesłać e-mailem. Przy okazji można też zapisać sobie dłuższe artykuły do czytania offline lub na czytniku e-booków, bez korzystania z usług typu Pocket.

350263004849596353

Polecenie zapisania strony jako PDF znajdziemy w menu rozwijanym po dotknięciu trzech kropeczek. Funkcja ta działa tak samo, jak drukowanie, możemy więc wybrać układ stron dokumentu docelowego i zignorować strony, które nie są potrzebne. Przygotowany PDF można oczywiście wydrukować, jeśli jest to niezbędne.

Opera 52 jest już wdrażana w sklepie Google Play i lada moment trafi do użytkowników w Polsce. Nowa wersja poprawia także kilka błędów związanych z usługą VPN i odtwarzaniem filmów. W nowej wersji zmieniony został też mechanizm przechodzenia między kartami i wprowadzona została obsługa autoryzacji Webauthn.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)