Nie działa ChatGPT. Trwa globalna awaria (aktualizacja)

Nie działa ChatGPT. Trwa globalna awaria (aktualizacja)

Chat GPT
Chat GPT
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Norbert Garbarek
11.07.2023 16:15, aktualizacja: 11.07.2023 18:00

Trwa globalna awaria ChatGPT. Narzędzie oparte o sztuczną inteligencję od Open AI nie działa zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w wydaniu na smartfony.

W serwisie downdetector.com zaczęły się pojawiać tysiące zgłoszeń dotyczących awarii ChatGPT. Użytkownicy zauważają, że nie działa cała infrastruktura związana z narzędziem AI. Wejście na stronę, na której zwykle można rozmawiać z inteligentnym botem skutkuje wyświetleniem komunikatu o blokadzie użytkownika. Pojawiają się też głosy, że strona nie wczytuje się w ogóle.

Awaria ChatGPT. Nie działa narzędzie.
Awaria ChatGPT. Nie działa narzędzie.© Downdetector.com

Nie działa zarówno strona internetowa ChatGPT, ale też aplikacja mobilna chatbota na telefony. Nie jest możliwe zalogowanie się na konto (co jest wymogiem, aby skorzystać z narzędzia), a na smartfonach AI nie reaguje na jakiekolwiek treści.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Liczba zgłoszeń wskazuje na to, że awaria jest globalna. ChatGPT nie działa zatem również w Polsce, choć najwięcej zgłoszeń pochodzi z największych miast USA. Open AI nie skomentowało dotąd incydentu i nie wiadomo, kiedy awaria rozstanie zażegnana.

Aktualizacja, godz. 17:50

Od godz. 17:00 naszego czasu w serwisie downdetector.com można zauważyć gwałtowny spadek liczby zgłoszeń o awarii ChatGPT. To wyraźna sugestia, że została ona wyeliminowana. Twórcy narzędzia nie skomentowali jeszcze dzisiejszej sytuacji, przyczyny problemów pozostają w związku z tym niewiadomą (przynajmniej dla użytkowników).

Liczba zgłoszeń o awarii ChatGPT gwałtownie spada.
Liczba zgłoszeń o awarii ChatGPT gwałtownie spada.© Downdetector.com

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)