Nie kupisz już nic w Android Markecie, od teraz jest Google Play

Nie kupisz już nic w Android Markecie, od teraz jest Google Play

Redakcja
06.03.2012 21:52, aktualizacja: 06.03.2012 22:18

Zakończyły się spekulacje na temat ostatnio zarejestrowanych przez Google domen. Nie będzie już popularnego Marketu, teraz aby pobrać aplikację użytkownicy udadzą się do Google Play.

Trudno się nie zgodzić ze zmianą nazwy. Android Market kojarzony jest bezpośrednio z systemem mobilnym od Google, a nie z serwisem, gdzie można by kupić muzykę, książkę czy zobaczyć film — niekoniecznie na urządzeniu mobilnym. Spokojnie, dla nas, dotychczasowych użytkowników Android Marketu w ofercie Google Play nie zmieniło się praktycznie nic. Google Music, Books czy Video nadal są zamknięte na użytkowników z Polski. Play ma jednak przynieść kilka ciekawych rozwiązań, które po części były znane z konkurencyjnych platform. Każda gra, film czy utwór ma być dostępny ze wszystkich urządzeń synchronizujących się pomiędzy sobą.

Oznacza to, że na przykład stojąc w korku będzie można zagrać w swoją ulubioną grę na komórce. Gdy użytkownik wróci do domu stan z gry na komórce będzie dostępny na tablecie z Androidem, a rozgrywka będzie mogła być kontynuowana. Analogicznie w przypadku filmów czy muzyki będzie można wygodnie przełączać się pomiędzy urządzeniami — zarówno przenośnymi, jak również i przeglądarką internetową

Od „premiery” Google Play można by oczekiwać więcej, szczególnie w naszym kraju, gdzie de facto użytkownik może kupić jedynie aplikację na Androida. Gdzie muzyka? Filmy? Książki? To rozczarowujące, że nic nie zrobiono przy okazji takiej zmiany. Google ma jeszcze sporo pracy aby zaoferować kompletną usługę w Polsce. Mam nadzieję, że wkrótce Google upomni się o nasz rynek. Wracając jednak do aplikacji. Warta odnotowania jest promocja, w której część popularnych aplikacji można kupić za nieco ponad 1,50 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)