Nie masz wejściówki na Code::Dive? Wykłady obejrzysz w Sieci 5 listopada

Strona głównaNie masz wejściówki na Code::Dive? Wykłady obejrzysz w Sieci 5 listopada
31.10.2015 18:20
Nie masz wejściówki na Code::Dive? Wykłady obejrzysz w Sieci 5 listopada
bDYrYTOu

Już 5 listopada we Wrocławiu odbędzie się kolejne święto programistów – druga edycja konferencji Code::Dive. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie, ale nikomu nie powinno to przeszkodzić w zdobywaniu nowej wiedzy.

bDYrYTNN

Po sukcesie ubiegłorocznej konferencji Code::Dive, organizowanej wtedy po raz pierwszy, wiele osób związanych z branżą IT z niecierpliwością czekało na kolejną edycję. W 3 godziny po uruchomieniu rejestracji organizatorzy zanotowali już 900 zgłoszeń i można powiedzieć, że 1600 miejsc rozeszło się jak „ciepłe bułeczki”.

code::dive conference 2014 - Summary - Nokia Wrocław

W tym roku Code::Dive swoją obecnością uświetną: Andrei Alexandrescu, ekspert w dziedzinie języków C++ i D, Dan Saks, specjalista w dziedzinie programowania systemów wbudowanych w C i C++, oraz Ulrich Drepper, jeden z czołowych deweloperów GNU C Library (glibc). Będzie można posłuchać także Bartosza Szurgota, który opowie o różnicach między C i C++ z perspektywy systemu wbudowanego, Sławomira Zborowskiego, opowiadającego o C++17 i wielu innych. Łącznie czeka nas ponad 20 godzin wykładów, które będą prowadzone równolegle w czterech salach kina Nowe Horyzonty w centrum Wrocławia. Imprezę znów poprowadzi Rafał Motriuk, znany z Polskiego Radia. Rangi wydarzeniu dodaje fakt, że zostało objęte patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Miasta Wrocław oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

bDYrYTNP
Udział w naszej konferencji jest bezpłatny dlatego nic dziwnego, że wejściówki rozeszły się praktycznie od razu. –Konrad Fulawka, jeden z organizatorów konferencji

Głównym tematem, który zostane poruszony w tym roku, jest wykorzystanie najnowszych języków programowania w codziennych projektach. Pośród wykładów dotykających aspektów typowo programistycznych znajdą się wykłady sięgające innowacyjnych rozwiązań z dziedziny telekomunikacji – między innymi 5G, które zostanie wprowadzone do komercyjnego użycia za 5 do 7 lat.

Miejsc już niestety nie ma, ale dla tych, którym nie udało się zdobyć darmowej wejściówki na konferencje, mamy dobrą wiadomość. Organizatorzy zapowiadają, że na stronie wydarzenia zostanie uruchomiona całodniowa transmisja na żywo wykładów prowadzonych w głównej sali. Dodatkowo wszystkie prelekcje zostaną sfilmowane i udostępnione później na stronie konferencji.

350154140599018953

Przypomnę także, że w archiwum znajdują się nagrania wykładów z ubiegłorocznej edycji Code::Dive. Polecam szczególnie prelekcję Venkata Subramaniama o programowaniu funkcyjnym – korzyści z niego płynące zostały przedstawione tak dowcipnie i obrazowo, że nie da się ich nie zrozumieć.

bDYrYTNV

Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij:
bDYrYTOL