Nie tylko HTC dziś odliczał — Ubuntu dla tabletów już w czwartek

Nie tylko HTC dziś odliczał — Ubuntu dla tabletów już w czwartek

19.02.2013 17:24

Nie tylko na stronie HTC dziś trwało odliczanie. Miłośnicy mobilnego Ubuntu również mieli na co czekać, bo na jego stronie widniał zegar odliczający do 17:00 naszego czasu z hasłem Tick, tock, tablet time! („Tik-tak, czas na tablet!”). Niektórzy twierdzili, że godzina nieprzypadkowo zbiegła się z premierą HTC One i że to z fabryk tego producenta wyszedł 10-calowy tablet z dystrybucją opracowywaną przez Canonical. Ba, niektórzy nawet twierdzą, że widzieli tablet na wystawach przygotowanych na dziś przez HTC.

Kiedy już udało nam się dostać do najwyraźniej bardzo obciążonych około 17:00 serwerów Canonicala, okazało się, że radość była przedwczesna. „Czas na tablety” oznaczał czas na wydanie wersji mobilnego Ubuntu dla tabletów wyprodukowanych dla Google'a — Nexusa 7 i Nexusa 10.

Ubuntu for tablets - Trailer

Nie umniejsza to oczywiście możliwości systemu, który zapowiada się ciekawie. Przede wszystkim, będzie można skorzystać z dobrodziejstw wielozadaniowości, a użytkownicy tego samego urządzenia będą mogli korzystać z osobnych kont. Sposób użytkowania tego systemu wprowadza kilka ciekawostek, na przykład „magiczne krawędzie” do nawigacji między aplikacjami (brak tu znanych z Androida przycisków) — lewa krawędź kryje ulubione i obecnie uruchomione aplikacje, górna powiadomienia, ustawienia i wyszukiwanie, dolna zaś kontrolki aktywnej aplikacji. Nie mogło zabraknąć możliwości sterowania głosowego HUD-em i możliwości łączenia się z najpopularniejszymi usługami internetowymi.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Ubuntu, zainteresowanym tematem polecam także pełną prezentację filmową systemu. Ubuntu dla tabletów będzie można pobrać 21 lutego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)