Nie uczestniczysz w testach? Nie dostaniesz 29 lipca swojej aktualizacji do Windows 10

Nie uczestniczysz w testach? Nie dostaniesz 29 lipca swojej aktualizacji do Windows 10

03.07.2015 15:56, aktual.: 03.07.2015 21:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyczekujący z niecierpliwością 29 lipca fani Windows powinniuzbroić się w więcej cierpliwości. Szanse na to, że nowy systemMicrosoftu trafi do nich właśnie tego dnia okazały się byćraczej niewielkie. Windows 10 trafi tego dnia tylko do tych, którzy dojego rozwoju się przyłożyli – uczestników programu InsiderPreview. Dopiero gdy oni zostaną obsłużeni, na „dziesiątkę”mogą liczyć pozostali użytkownicy, a więc osoby korzystającedziś z Windows 7 lub 8.1.

Microsoft ujawnił wreszcie harmonogram aktualizacji systemówoperacyjnych. Przed premierą Windows 10 trafi oczywiście dopartnerów sprzętowych, OEM-ów, którzy na jego podstawieprzygotują obrazy systemowe dla swoich modeli komputerów. Następniespecjalne wersje systemu trafią do sklepów, sprzedających dziś PCz naklejkami „gotowy na Windows 10” – dzięki temu detaliścibędą mieli dość czasu, by przeprowadzić aktualizację dla swoichklientów.

Obraz

29 lipca Windows 10 trafi do pięciu milionów uczestnikówprogramu Windows Insider. A co z pozostałymi? To już zależy odmiejsca w kolejce. Te wyskakujące powiadomienia o rezerwacjiodegrają kluczową rolę. W zależności od tego, kiedy użytkownikje potwierdził, w takiej kolejności aktualizacja do niego trafi.Zanim to jednak nastąpi, Microsoft przeprowadzi zdalny skan sprzętui zainstalowanego oprogramowania, informując o ewentualnychproblemach z kompatybilnością. W większości wypadków ostrzeżeniate będzie można pominąć, mechanizm aktualizacji ma teżproponować alternatywne oprogramowanie z Windows Store, którymmoglibyśmy zastąpić narzędzia, które zgodne z „dziesiątką”nie są.

Nie poinformowano, ile potrwa cały program aktualizacji, TerryMyerson, szef pionu Windows mówi jedynie o „wielu falach”, wktórych nowy system będzie dostarczany, a każda fala ma obejmowaćcoraz to większą grupę użytkowników. Każdego dnia firma będziegromadziła informacje o postępie, na tej podstawie „ulepszającdoświadczenia” dla wszystkich.

Użytkownicy biznesowi zainteresowani wersją Enterprise (wersjaPro będzie dostępna na warunkach jak wyżej) będą mogli sięgnąćpo nią od 1 sierpnia. Ciekawy to termin, gdyż przypada na sobotę,gdy większość firmowych administratorów jednak nie pracuje.Wpisuje się to w strategię aktualizacyjną dla użytkownikówindywidualnych: w końcu pierwsi system dostaną tylko ci, którymnajbardziej na nim zależy, tak jakby Microsoft chciał maksymalniewydłużyć okres testów.

Wraz z informacją o harmonogramie aktualizacji przedstawiono nowyoficjalny obraz ISO Windows 10 dla uczestników programu testowego.Oznaczony jest numerem 10162 i nie przynosi żadnych zmian innych niżpoprawki. Pobrać go możecie ze strony InsiderPreview.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (166)