Nie uwierzycie, MacBook Air i MacBook Pro w wersji 2019 są tańsze od poprzedników

Nie uwierzycie, MacBook Air i MacBook Pro w wersji 2019 są tańsze od poprzedników

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
10.07.2019 06:00

Apple daje więcej za mniej. Nie, to nie jest żart. No dobra, może nieszczególnie więcej, ale mimo wszystko za zauważalnie mniej niż przed rokiem. Do sprzedaży trafiły właśnie laptopy MacBook Air i MacBook Pro w wersji modelowej 2019. Co warto o nich wiedzieć?

MacBook Air (2019), względem poprzednika, ma jedną zasadniczą nowość. Oferuje technologię True Tone, która umożliwia wyświetlaczowi automatyczne dostosowanie temperatury barwowej do panujących warunków. Wcześniej, jeśli chodzi o komputery Apple'a, z techniki tej mogli skorzystać wyłącznie posiadacze droższych MacBooków Pro.

Ponadto, firma z Cupertino zabrała się za krytykowaną dotychczas kwestię maksymalnej jasności ekranu. Zamiast 300 nitów znanych z modelu 2018, nowy MacBook Air oferuje jasność bieli rzędu 400 nitów. Powinien tym samym lepiej sprawdzać się przy mocnym nasłonecznieniu.

Trochę więcej za trochę mniej

Niemniej jednak reszta specyfikacji pozostaje bez zmian, co tyczy się również niskonapięciowego procesora Intel Core i5-8210Y z dwoma rdzeniami o taktowaniu 1,6 - 3,6 GHz. Siłą rzeczy nie zmieniło się nic w temacie wyglądu urządzenia ani nawet oferowanych wersji kolorystycznych. Jest srebrna, złota i szara. Klasyka gatunku – chciałoby się rzec.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Co zaskakujące, patrząc na dotychczasową politykę Apple'a, najbardziej odczuwalną zmianę stanowi cena. Została obniżona z 5999 do 5499 zł za wersję z 8 GB RAM i dyskiem SSD 128 GB. Model z nośnikiem 256 GB kosztuje natomiast 6499 zł. Ponownie – 500 zł mniej niż poprzednio.

Nowe, również tańsze konfiguracje MBP

Obok odświeżenia MacBooka Air, Apple zdecydowało się wprowadzić dwie nowe konfiguracje 13-calowego MacBooka Pro z Touch Barem. Otrzymały słabszy niż dotychczas procesor. Mianowicie 4-rdzeniowy Core i5 o taktowaniu bazowym 1,4 GHz i turbo 3,9 GHz. W ubiegłorocznym modelu częstotliwość zegara taktującego wynosi, odpowiednio, 2,4 oraz 4,1 GHz.

W zamian za to sprzęt zyskał znacznie niższą cenę. Wersja z 8 GB RAM i SSD 128 GB kosztuje 6499 zł, z SSD 256 GB zaś – 7499 zł. Poprzednik sprzedawany jest tylko w tym drugim wariancie pojemności w cenie 8999 zł. Co by nie mówić, różnica okazuje się naprawdę wyraźna, choć niskie taktowanie bazowe procesora rodzi pewne obawy o wydajność. Wszystko wyjdzie w praktyce.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Kolorystyka obudowy, srebrna lub szara, tu również pozostaje niezmieniona. Zamówienia za pośrednictwem strony Apple.pl można składać już teraz. Czas dostawy – 1 dzień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)