Nie wiedzą jaki mają smartfon i chwalą 5G, choć jest niedostępne. Ciekawe wyniki badania z USA

Nie wiedzą jaki mają smartfon i chwalą 5G, choć jest niedostępne. Ciekawe wyniki badania z USA

Nie wiedzą jaki mają smartfon i chwalą 5G, choć jest niedostępne. Ciekawe wyniki badania z USA
Piotr Urbaniak
03.07.2019 14:27

Banery, bilbordy, spoty telewizyjne. Reklamy smartfonów wylewają się zewsząd. Stąd można odnieść wrażenie, że statystyczny użytkownik powinien doskonale wiedzieć z jakiego modelu korzysta. Jednak badanie przeprowadzone na grupie 2 tys. Amerykanów przez firmę decluttr temu przeczy.

Tylko połowa respondentów potrafi prawidłowo wskazać posiadany model smartfonu, i to patrząc na katalog ze wszystkimi urządzeniami danego producenta.

Z czego najbardziej świadomi okazują się użytkownicy Samsunga Galaxy S9+. Sprzęt rozpoznaje 71 proc. z nich. Na drugim biegunie znajdują się iPhone 7 oraz iPhone XR – z wynikami po 44 proc.

A to dopiero początek. Raptem 40 proc. posiadaczy Samsungów z bezprzewodowym ładowaniem ma świadomość istnienia takiej funkcji. Idąc dalej, tylko 14 proc. właścicieli iPhone'a XR, XS lub X wie o NFC, natomiast nieco ponad połowa – o wodoodporności swojego sprzętu.

Najciekawsza okazuje się jednak kwestia 5G. Blisko 1/3 ankietowanych twierdzi, że ich telefon wspiera sieci 5. generacji, a 62 proc. z tej grupy odczuwa "widoczne korzyści" z 5G.

Poziom nieświadomości jest tym samym bardzo wysoki, choć jednocześnie w USA chętnie sięgają po urządzenia z wyższej półki. Dokładnie 43 proc. badanych wydało na smartfon co najmniej 500 dol., a 86 proc. uważa, że warto za telefon zapłacić "ponadpodstawową sumę" pieniędzy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)