Niebieski Ekran Śmierci już niegroźny, Microsoft udostępnił poprawioną aktualizację

Niebieski Ekran Śmierci już niegroźny, Microsoft udostępnił poprawioną aktualizację

Niebieski Ekran Śmierci już niegroźny, Microsoft udostępnił poprawioną aktualizację
28.08.2014 11:59

Poprawka KB2982791 sprzed dwóch tygodni, która przywoływała Niebieski Ekran Śmierci na licznych komputerach, została naprawiona i wydana ponownie. Tym razem nazywa się KB2993651 i Microsoft obiecuje, że jest całkowicie bezpieczna dla systemu.

Głównym winowajcą wywoływania straszliwego, niebieskiego ekranu, była łatka oznaczona jako KB2982791, związana ze sterownikiem trybu jądra. Jednak by rozwiązać całkowicie problem, Microsoft radził odinstalować oprócz niej także trzy inne – KB2970228 (nowy symbol rosyjskiego rubla w Windows), KB2975719 (zbiór aktualizacji dla Windows RT 8.1, Windows 8.1 i Windows Servera 2012 R2) oraz KB 2975331 (zbiór aktualizacji dla Windows RT, Windows 8 i Windows Servera 2012). Jeśli ktoś nie zrobił tego po feralnym aktualizacyjnym wtorku, powinien zadbać o to teraz. Microsoft zaleca usunięcie KB2982791 przed instalacją poprawionej aktualizacji. Można skorzystać z Przywracania systemu, jeśli został utworzony odpowiedni punkt przywracania, lub wykorzystać funkcję usuwania aktualizacji dostępną w Panelu sterowania.

Obraz

Bezpieczną aktualizację można już znaleźć w Windows Update.

Do aktualizacji dołączona została notka od Tracey Pretorius, wyjaśniająca sytuację. Pani Pretorius zaznaczyła między innymi, że wypadek miał wpływ na stabilną pracę jedynie nielicznych maszyn – słuszność tego stwierdzenia zależy oczywiście od tego, jaką liczbę maszyn uznamy za nieliczne. Głównym usprawiedliwieniem tak poważnej wpadki było to, że był to pierwszy aktualizacyjny wtorek, w którym wydane zostały nie tylko poprawki bezpieczeństwa. Felerna aktualizacja została wycofana gdy tylko firma zyskała świadomość problemu. Na końcu znalazła się tradycyjna zachęta do korzystania z aktualizacji automatycznych.

Uwagę przykuwa fakt, że według tej notki problemem nie była wadliwa aktualizacja, ale zmiana w cyklu wydawniczym. Czyżby to nie błąd w samej poprawce spowodował wysyp niebieskich ekranów, ale próba wydania na raz poprawek bezpieczeństwa i kilku innych? Oczywiście nie możemy wykluczyć tego, że we wtorek 12 sierpnia użytkownicy Windowsa 8.1 na chwilę zostali królikami doświadczalnymi w procesie przygotowywania mechanizmów aktualizacji dla nadchodzącego systemu Windows Treshold.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)