Niemal jak iPhone: Galaxy S8 i przyciski czułe na siłę nacisku

Niemal jak iPhone: Galaxy S8 i przyciski czułe na siłę nacisku15.03.2017 12:19
Niemal jak iPhone: Galaxy S8 i przyciski czułe na siłę nacisku

Nie udało się z wyprowadzeniem skanera linii papilarnych nafront, być może udało się z czułością na siłę dotyku.Napływające z Korei nowe doniesienia na temat Galaxy S8, jakwiadomo pozbawionego fizycznych przycisków interfejsu, sugerują żeSamsungowi udało się zintegrować wyświetlacz z czujnikiem siłynacisku, przynajmniej w dolnej części ekranu.

Serwis The Investor przypomina, że Samsung pracuje obecnie nadtakim czułym na siłę nacisku wyświetlaczem OLED dla Apple –miałby on zostać wykorzystany w iPhonie 8. Nie jest to jakaświelka innowacja, mechanizm 3D Touch wszedł na rynek wraz z iPhonem6S w 2015 roku, a później taki wyświetlacz czuły na siłęnacisku (Force Touch) pojawił się w Huawei P9, będącym przecieżbezwstydnym klonem iPhone’a. Zarazem jednak technologięopracowywaną na potrzeby wielkiego konkurenta – i wielkiegoklienta – Samsung chce wykorzystać też dla siebie. Czujnik siłynacisku miałby pojawić się w także w wyświetlaczu Galaxy S8.

350196926291142593

Anonimowe źródło w Samsungu zapewnia, że udało się jużosiągnąć większą czułość i większy zakres obsługiwanychpoziomów nacisku niż w wyświetlaczu wykorzystanym w Huawei P9. Niewiadomo jednak, czy uda się to wykorzystać w całym wyświetlaczuGalaxy S8, czy też tylko dla wirtualnego przycisku home, mającegostale świecić na wygaszonym OLED-owym ekranie.

Kolejne flagowce, poczynając od Galaxy Note 8, już miałybywykorzystać sensory siły nacisku na całym wyświetlaczu – i tuSamsung mógłby wreszcie wyprzedzić Apple, oferując znakomityOLED-owy ekran, w całości czuły na siłę nacisku.

Force Touch w androidowym interfejsie Huawei P9
Force Touch w androidowym interfejsie Huawei P9

A funkcja ta nie jest żadną fanaberią, biorąc pod uwagę to,że smartfon jest, a przynajmniej powinien być, urządzeniemporęcznym, jak najbardziej dopasowanym do dłoni. Wykorzystanieczułych na siłę nacisku wirtualnych przycisków w Galaxy S8pozwala na wykorzystanie możliwości interfejsu Androida 7.0. Jeślizaś Samsung zdoła to też połączyć z czymś analogicznym doTaptic Engine używanego w iPhonie 7, to otrzymamy software’owy,ale zawsze widoczny przycisk home, pozwalający włączyć telefon zodczuwalną reakcją haptyczną (dotykową).

Apple Haptic Engine – nacisk się naciskiem odciska
Apple Haptic Engine – nacisk się naciskiem odciska

Prawdziwym przełomem w technologii wyświetlaczy miałby więcjednak być dopiero Galaxy Note 8. OLED-owy wyświetlacz 4k, sensorysiły nacisku, technologia haptyczna, a na dodatek wbudowany w tojeszcze czytnik linii papilarnych. Lepiej już być nie będziemogło? Nic nie szkodzi, w roku premiery Galaxy Note 8 na pewnosprzeda się też wiele laptopów z wyświetlaczami LCD 15,4”1366×768 pikseli.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)