Niemcy spóźnili się z aktualizacją do Windows 10. Zapłacą 800 tysięcy euro

Rząd Niemiec zaniedbał sprawę aktualizacji /Źródło: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News
Rząd Niemiec zaniedbał sprawę aktualizacji /Źródło: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News
Arkadiusz Stando

23.01.2020 10:31, aktual.: 27.01.2020 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemiecki rząd padł ofiarą biurokracji lub prokrastynacji. Przez brak aktualizacji komputerów do systemu Windows 10, są zmuszeni zapłacić 800 tysięcy euro za przedłużoną licencję Windows 7 Enterprise. Sprawa dotyczy co najmniej 33 tysięcy urządzeń.

W niemieckim serwisie Handelsblatt ukazał się artykuł ujawniający nieudolność Rządu Federalnego Niemiec. Za rok przedłużonego bezpieczeństwa komputerów zapłacą 800 tysięcy euro. Pieniądze praktycznie wyrzucone w błoto. Chociaż w skali całego budżetu to pewnie zaledwie drobne, to dało się lepiej wydać te pieniądze. Prędzej czy później i tak będą zmuszeni aktualizować system.

Microsoft zaktualizuje Windows 7, jeśli odpowiednio zapłacisz

Wsparcie techniczne dla Windows 7 zakończyło się w ubiegłym tygodniu, 14 stycznia 2020 roku. I chociaż teoretycznie system operacyjny nie będzie otrzymywać żadnych aktualizacji, w tym poprawek zabezpieczeń, to istnieje sposób na przedłużenie zabezpieczeń. W przypadku, gdy firma, czy instytucja państwowa (jak w tym przypadku) nie zdążyła z przejściem na Windows 10, pozostaje zapłacić Microsoftowi.

Brak aktualizacji systemu operacyjnego może skutkować zagrożeniem prywatności i utratą danych użytkownika.

Korporacja z Redmond oferuje przedłużenie aktualizacji bezpieczeństwa dla systemu Windows 7 Enterprise. W tym momencie Microsoft policzy nam 25 dolarów za jeden komputer. Po 2021 roku ta kwota wzrośnie dwukrotnie, a rok później będzie wynosić już 100 dolarów. Po 2022 roku cena znowu się podwoi. Każda płatność jest oczywiście jednorazowa za rok licencji.

Niemiecki rząd podobno był w trakcie aktualizacji systemów operacyjnych swoich urządzeń, lecz nie zdążył. Według niemieckich mediów, około 20 tys. z 85 tys. wszystkich maszyn w berlińskich biurach nadal korzysta z Windows 7. A to zaledwie stolica. Dokładnej liczby urządzeń nie da się ustalić, ale może być ich więcej niż 33 tysiące.

Nie aktualizujesz do Windows 7? Microsoft cię zamęczy

Od 14 stycznia, czyli dnia zakończenia wsparcia technicznego dla systemu Windows 7, Microsoft namawia do zmiany dosłownie z rozmachem. Użytkownicy systemu Windows 7 mogą napotkać pełnoekranowe powiadomienia, przypominające, że ich system nie jest już obsługiwany.

Przez cały poprzedni rok, Microsoft namawiał użytkowników Windows 7 do zmiany. Jednak w bardziej dyskretny sposób. Z pewnością producenci zdają sobie sprawę z tego, że miliony komputerów nadal korzystają z tego systemu. A wielu użytkowników nie ma zamiaru aktualizować systemu.

Jeśli nadal korzystasz z Windows 7 i nie wiesz jak zainstalować Windowsa 10, zachęcamy do sprawdzenia naszego poradnika instalacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (155)
Zobacz także