Nietypowa aukcja internetowa. Zużyta chusteczka za milion dolarów

Nietypowa aukcja internetowa. Zużyta chusteczka za milion dolarów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0
Adam Gaafar

21.08.2021 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewien internauta wystawił zaskakującą ofertę na jednej z internetowych aukcji – zużytą chusteczkę ze milion dolarów. Cena jest wysoka, ponieważ – jak twierdzi właściciel przedmiotu – jest to ta sama chusteczka, którą wycierał łzy argentyński piłkarz Lionel Messi.

Odejściu Lionela Messiego z FC Barcelony do Paris Saint Germain (PSG) towarzyszyło wiele emocji. Podczas konferencji pożegnalnej legendarny piłkarz uronił łzy ze wzruszenia. Spędziłem tu niemal całe życie, to było wspaniałe 21 lat. Wrócę tu, ponieważ tu jest mój dom i obiecałem to moim dzieciom. Dałem temu klubowi wszystko i zostawiam go szczęśliwy z powodu tego, że mogłem tu być – powiedział Messi na Camp Nou, cytowany przez Onet.

Teraz na jednej z internetowych aukcji pojawiła się niecodzienna oferta – chusteczka używana podobno przez Argentyńczyka na pamiętnej konferencji. Nie wiadomo w jaki sposób sprzedawca wszedł w jej posiadanie, ani czy rzeczywiście należała ona wcześniej do Messiego.

Internauta, który wystawił przedmiot na popularnej w Ameryce Łacińskiej stronie aukcyjnej Mercado Libre zapewnia jednak, że jest on jak najbardziej autentyczny. Według serwisu Complete Sports, po emocjonalnej konferencji prasowej piłkarza niezidentyfikowana osoba zdobyła jego przesiąkniętą łzami chusteczkę i opublikowała w Internecie ogłoszenie, że zostanie ona sprzedana, gdy tylko zostanie ustalona odpowiednia cena.

Internauta oczekiwał za swój przedmiot miliona dolarów. Uzasadniając tak wysoką cenę zapewnił, że chusteczka zawiera "materiał genetyczny Messiego", który może zostać w przyszłości użyty do "sklonowania" piłkarza podobnego do niego. Jak donosi "The Indian Express", strona aukcji nie jest już dostępna, ale zrzuty ekranu stały się popularne w mediach społecznościowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)