Nietypowy komunikator FireChat teraz dostępny także dla użytkowników Androida

Nietypowy komunikator FireChat teraz dostępny także dla użytkowników Androida

Nietypowy komunikator FireChat teraz dostępny także dla użytkowników Androida
Redakcja
06.04.2014 08:21

Pomimo tego, że sieci społecznościowe wraz ze swoimi wewnętrznymi komunikatorami nieco zdominowały "rynek" wymiany wiadomości, inne rozwiązania wcale nie idą w odstawkę. Jest wprost przeciwnie, bo cały czas powstają nowe rozwiązania wprowadzające powiew świeżości do komunikatorów. Świetnym przykładem jest FireChat stworzony przez firmę Open Garden. Aplikacja, która zadebiutowała na platformie iOS od Apple bardzo szybko zdobyła ogromną popularność. Teraz trafia także na platformę Android. Czym tak w ogóle jest FireChat i co wyróżnia go z tłumu innych, podobnych rozwiązań?

350048819259598785

Jest to ogólnie rzecz biorąc prosty komunikator – nie oferuje on zbyt wielu funkcji, za to minimalistyczny design. Jego największym atutem jest możliwość prowadzenia rozmowy z innymi osobami bez posiadania dostępu do internetu. Po zainstalowaniu aplikacji jedyne co musi zrobić użytkownik to wprowadzić własny nick. Po tym może już w pełni korzystać z aplikacji. Ta jest z kolei bardzo prosta, ogranicza się do dwóch zakładek. Pierwsza nich przedstawia wiadomości wysyłane przez wszystkich użytkowników komunikatora. Nie znajdziemy tutaj opcji rozmów prywatnych, więc zakładkę „wszyscy” można potraktować podobnie do ogólnego czatu. Druga z zakładek informuje o wiadomościach, a także ilości osób, jakie są w najbliższym otoczeniu. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie dyskusji z osobami np. znajdującymi się na tej samej sesji, spotkaniu czy prelekcji.

Komunikator może pracować nawet bez połączenia z internetem, czy to poprzez Wi-Fi czy sieci komórkowej. Wykorzystuje on wtedy Wi-Fi Direct oraz Bluetooth do odnajdywania użytkowników w pobliżu i wysyłania do nich wiadomości. W ustawieniach możemy zmienić własny nick, a także poinformować o aplikacji znajomych. FireChat jest udostępniany za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim. Aplikację znajdziecie w wersji dla Androida w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Jeżeli korzystacie z iOS, odsyłamy do oficjalnego sklepu Apple, czyli iTunes.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)