Nintendo NX: czeka nas chwalebny powrót kartridży z grami?

Nintendo NX: czeka nas chwalebny powrót kartridży z grami?

06.05.2016 18:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konsole Microsoftu i Sony przyzwyczaiły nas do płyt, to na tych nośnikach kupujemy gry także na PC. Nasze przyzwyczajenia może zmienić najnowsza konsola Nintendo. NX ma nie mieć napędu optycznego, w zamian dostaniemy gry na kartridżach.

Nintendo w 2001 roku skończyło ze stosowaniem kaset w swoich konsolach domowych, zostały one wyparte przez napęd optyczny. Niektórzy twierdzili, że w końcu firma wkracza do nowej ery, w której oprogramowanie i gry sprzedawane jest na płytach. Od tego momentu gry na PC, Xboksa, PlayStation i także Nintendo wydawane były na nośnikach, które umieszczaliśmy w napędzie optycznym. Zmienić może się to w 2017 roku, gdy na rynku zadebiutuje Nintendo NX.

Obraz

Macronix zajmuje się produkcją układów, które wykorzystywane były w kartridżach do Nintendo 64 lub w tych przeznaczonych do Nintendo 3DS. Nowe przewidywania finansowe firmy sugerują wzrost zysków w połowie przyszłego roku, a to dzięki dużemu zamówieniu Nintendo. Warto zauważyć, że właśnie w tym okresie ma pojawić się konsola NX. Nieoficjalnie możemy stwierdzić, że Nintendo po 16 latach przywróci kartridże.

Nowe układy mają być produkowane w 32-nanometrowym procesie technologicznym, to spory skok względem 75-nanometrowych układów w kartridżach do 3DS. Mają one zapewnić znacznie większą pojemność, mówi się o nawet o kostkach 32 GB. Oczywiście na potwierdzenie informacji o kartridżach musimy poczekać do oficjalnego komunikatu Nintendo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)