No Man's Sky rozczarowuje, więc zwroty na PlayStation 4 są nieodwracalne?

No Man's Sky rozczarowuje, więc zwroty na PlayStation 4 są nieodwracalne?
23.08.2016 14:39
No Man's Sky rozczarowuje, więc zwroty na PlayStation 4 są nieodwracalne?

No Man’s Sky miało być dosłownie i w przenośni niewyczerpaną krynicą grywalności, której rozmach i wielkość trudno zestawić z dotychczas wydanymi produkcjami. Od premiery gry minął nieco ponad tydzień, a zarówno sami gracze, jak i recenzenci, stwierdzają na ogół, że No Man’s Sky to… nuda naszpikowana błędami. To zaś kończy się zwrotami, której jednak – przynajmniej w przypadku PlayStation – mogą się okazać problematyczne.

Wielu graczy z otwartymi ustami oglądało kolejne zwiastuny No Man’s Sky, nie mogąc się doczekać, aż sami będą odkrywać kolejne planety, poznawać ich ekosystemy i rozbudowywać swój statek kosmiczny, by odwiedzić kolejne i następne ciało niebieskie. To, co w teorii i praktyce widocznej w filmach promocyjnych, wydawało się niezapomnianą przygodą, zostało ocenione raczej przeciętne (71% w Metacritic w wersji na PS4), a częstym zarzutem są liczne błędy.

Nie brakuje zatem graczy, którzy poczuli się rozczarowani, chcą grę zwrócić i odzyskać wydane pieniądze. W przypadku cyfrowej dystrybucji gier przez Sony, gracze mają na to 14 dni od zakupu, jeśli gra nie była pobierana lub strumieniowana i 14 dni bezwarunkowo, jeśli produkcja działa wadliwie. W przypadku zwrotów No Man’s okazuje się to jednak problematyczne. Jak donosi Eurogamer, Sony ostrzega, że po zwrocie gracze nigdy więcej nie będą mogli na swojej konsoli uruchomić tej gry.

350187589216856001

Po instalacji gry, z konkretnym urządzeniem wiązana ma być licencja, co oznacza, że późniejsze ponowne próby instalacji cyfrowej czy fizycznej wersji gry (na przykład po premierze łatek, które rozwiążą problemy, które powodowały zwroty) zakończą się niepowodzeniem. Raz usunięta licencja nie może zostać przywrócona. Takie informacje otrzymali przynajmniej zainteresowani gracze podczas kontaktu z działem pomocy. Jednocześnie Sony zaprzecza, aby taka praktyka miała miejsce. Problemy w komunikacji?

W znacznie bardziej komfortowej sytuacji są osoby, które zakupiły grę na Steamie. W przypadku tej platformy zwrot bez podania przyczyny w ciągu 14 dni jest możliwy i odwracalny, jeśli gracz nie spędził z produkcją więcej niż 2 godzin. Nie obyło się oczywiście bez reakcji Sony na krytyczne głosy graczy. Firma zachęca do… uzbrojenia się cierpliwość i czekania na kolejne łatki, które uczynią grę w pełni grywalną. To oczywiście, z braku innego wyjścia, przekonuje graczy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)