WindowsEmulatoryKomputery 8-bitno$zx
no$zx ikona

no$zx2.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

no$zx to darmowy emulator komputera ZX Spectrum przygotowany na platformę Windows. Program poza wierną emulacją ZX80/ZX81 pozwala również na obsługę takich maszyn jak Lambda czy Jupiter ACE.

ZX Spectrum to jeden z pierwszych małych komputerów domowych wyprodukowanych w roku 1982 przez angielską firmę Sinclair Research Ltd. Komputer funkcjonował w oparciu o mikroprocesor pracujący z zegarem 3,54 MHz i pamięć RAM oscylującą od 16 do 48 kB. Wbudowany modulator umożliwiał pracę w trybie graficznym 256 × 192 piksele lub tekstowym z wykorzystaniem 24 × 32 znaków. Obraz generowany był w aż 8 kolorów i 2 odcieniach jasności.

no$zx narodził się jako hobbistyczny projekt stworzony Martina Korth, który specjalizuje się w tworzeniu rożnego rodzaju emulatorów. Na stronie projektu emulatora znaleźć można cztery gry H.E.R.O., Beamrider, Magic Floor, Starfight, które przygotował Martin oraz ponad 20 aplikacji dedykowanych na komputery klasy ZX81 i ZX80.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentMartin Korth
Liczba pobrań316
Data aktualizacji24 wrz 2013
Rozmiar pliku0.39 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
no$zx ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)