Nokia 10 ma mieć aż 5 obiektywów na plecach

Nokia 10 ma mieć aż 5 obiektywów na plecach

Nokia 10 ma mieć aż 5 obiektywów na plecach
22.01.2018 14:33

Jeszcze nie widzieliśmy Nokii 9, która według plotek ma być smartfonem z najwyższej półki, a już pojawiają się doniesienia dotyczące modelu oznaczonego liczbą 10. Jeśli informacje się potwierdzą, to otrzymamy urządzenie wyjątkowe – główna kamera ma składać się z aż 5 obiektywów.

Obecnie w topowych smartfonach standardem stały się dwa obiektywy z tyłu. Zależnie od modelu, drugi aparat ma jedno z dwóch podstawowych zastosowań: jest monochromatyczny, wykorzystywany do zapewnienia lepszego efektu rozmytego tła albo służy do zdjęć szerokokątnych.

Firma HMD Global, obecny właściciel do praw marki Nokia na rynku smartfonów, chce pójść o krok dalej. Według informacji, która pojawiły się na Baidu, Nokia 10 zostanie wyposażona w główną kamerę składającą się z... 5 obiektywów. Do tego zestawu dołączyć ma podwójna lampa LED, a na tyle znajdziemy też czytnik linii papilarnych. Poniższa grafika ma przedstawiać układ obiektywów i pozostałych elementów rozmieszczonych na tyle obudowy.

Obraz

Nokia 10 oprócz nietypowej kamery, zapewni już bardziej konwencjonalną specyfikację. Wyświetlacz ma mieć proporcje 18:9, a sercem będzie Snapdragon 845 – topowy układ Qualcomma, który trafi do tegorocznych, flagowych smartfonów.

Premiera Nokii 10 przewidziana jest na ten rok. Według nieoficjalnych informacji, smartfon ma zostać pokazany na targach IFA 2018 w Niemczech, które odbędą się na przełomie sierpnia i września.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)